2019-11-21; 15:04 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Pasaulinę kultūros dieną – išskirtinio kino seansas

Marijampolės savivaldybės kultūros darbuotojai Pasaulinę kultūros dieną paminėjo kino teatre „Spindulys“, kur jiems buvo surengtas nemokamas išskirtinio kino seansas. Jie turėjo progą pamatyti šiemetį festivalį „Kino pavasaris“ praturtinusią rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo juostą „Vasara“, pasakojančią apie 9-ojo dešimtmečio roko muzikantų gyvenimą Leningrade. Tuomet čia susitiko trys žmonės: 19-metis, vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark“) ir pastarojo žmona Natalija Naumenko. Šio vieno iš Putino nemėgstamiausių režisierių istorija apie meilę Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią garso takelį.                 

Prieš seansą kultūros darbuotojus pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė ir kultūros sritį visą kadenciją kuravęs mero pavaduotojas Romualdas Makauskas. Merė padėkojo kultūros darbuotojams už gausybę renginių pernai, Kultūros sostinės metais, ir palinkėjo kūrybinių minčių bei ištvermės šiemet. R. Makauskas netęs aktyvios politiko karjeros kaip mero pavaduotojas, todėl Marijampolės viešosios P. Kriaučiūno bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė ir Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus darbuotojas Tomas Kukauskas visų kultūros darbuotojų vardu padėkojo jam už bendradarbiavimą.

Marijampolės savivaldybėje kultūros baruose darbuojasi per du šimtus žmonių. Kultūros diena Lietuvoje Seimo sprendimu pradėta minėti nuo 2006 m., pasekus 1935 m. Vašingtone ratifikuotą sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu, vadinamą Rericho Paktu.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra