2020-04-10; 6:16 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Patvirtinta 2020–2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategija

Vakar Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta 2020–2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategija. Tai pirmas kartas, kai Marijampolės savivaldybėje patvirtinama sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategija, anksčiau tokio strateginio dokumento mūsų savivaldybėje nebuvo. Anot savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, sporto ir fizinio aktyvumo strategija nustato aiškias sporto plėtros ir vystymo savivaldybėje kryptis, prioritetines sporto šakas, numato sporto trenerių motyvacijos sistemą, planuoja gyventojų sveikatingumo ugdymą, taip pat racionalų sporto bazių panaudojimą ir plėtrą.

Šis sprendimas leis įgyvendinti aiškią viziją, tikslus, uždavinius ir priemones siekiant, kad Marijampolės savivaldybėje būtų vystoma sporto ir sveikatingumo infrastruktūra. Įgyvendinant strategiją gerės sąlygos sportuojantiems, bus racionaliau skirstomos ir naudojamos sportui skiriamos biudžeto lėšos.

Strategiją parengusi darbo grupė, kurios nariai Savivaldybės vadovai, tarybos nariai ir sporto įstaigų vadovai, išskyrė penkis strategijos tikslus, kuriuos pradedama įgyvendinti nedelsiant.

„Pagrindinis savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategijos tikslas – sudaryti palankias sąlygas visų socialinių grupių ir amžiaus Marijampolės savivaldybės gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti, sveikatai stiprinti ir išsaugoti, laisvalaikio užimtumui ir gyvenimo kokybei gerinti, talentingų sportininkų paieškai ir jų meistriškumo nuosekliam ugdymui. Taip pat svarbu gerinti sporto infrastruktūrą, atnaujinti sporto inventorių, motyvuoti trenerius ir sportininkus siekti aukščiausių rezultatų.“, – sakė strategijos rengimo darbo grupės vadovas, Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

Sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategija siekiama, įvertinus esamą kūno kultūros ir sporto sistemos situaciją, įvardyti pagrindinius tikslus, uždavinius ir priemones, užtikrinančius darnią ir nuoseklią sporto plėtrą savivaldybėje, bei suformuluoti savivaldybės kūno kultūros ir sporto plėtros principus ir prioritetus. Šį strateginį planą sudaro dvi pagrindinės dalys – esamos situacijos apibendrinimas ir strategijos tikslų, uždavinių bei priemonių ir siekiamo rezultato pasiekimo kriterijų apibūdinimas.

 

2020-2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategijos projektas (docx)

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra