2020-04-07; 13:13 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Planiniai skiepijimai karantino metu neatidedami

LR sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremalios situacijos Valstybės operacijų vadovo sprendimu, paskelbus karantiną visi planiniai skiepijamai privalo būti ir toliau vykdomi. Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad profilaktinių skiepijimų atidėjimas ar pertrūkiai sukelia užkrečiamų ligų protrūkius, o laiku nepaskiepytiems asmenims gresia užkrečiamų ligų komplikacijos.

Apie skiepijimus pagal LR vaikų skiepų kalendorių asmens sveikatos priežiūros įstaigos vaikų tėvus informuoja iš anksto, nuotoliniu būdu. Suaugę asmenys dėl planinių skiepų į sveikatos priežiūros įstaigas taip pat kreipiasi nuotoliniu būdu.

Jeigu nustatoma, kad vaikai ar suaugusieji, kuriems reikia atlikti planinius skiepus, buvo išvykę į užsienį 14 kalendorinių dienų laikotarpyje arba turėjo sąlytį su įtariamu, ar sergančiu COVID-19 liga, taip pat yra įtariami, ar serga COVID-19 liga, skiepai atidedami.

Visais kitais atvejais planiniai skiepijamai atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš anksto numatytu laiku, užtikrinant, kad nesikirstų atvykstančių planiniams skiepams ir kitų pacientų srautai. Prireikus skiepai atliekami atskirose patalpose.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra