2020-05-27; 17:52 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Prašome susitelkimo ir supratingumo laikantis karantino režimo taisyklių

Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną, šalyje draudžiamas beveik visų paslaugų teikimas, o asmenys, grįžę iš užsienio, 14 dienų privalo likti namuose. Kaip Lietuvos gyventojai ir įmonės laikosi nustatytų karantino ir saviizoliacijos taisyklių, bus tikrinama gavus pranešimų per bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112.

Lietuvoje nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. draudžiama visa veikla, kuri nėra skirta aprūpinti žmones būtinaisiais ištekliais. Tad šiuo metu galima tik maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių pardavimo veikla. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų veikla galima tik tais atvejais, kai maistas gaminamas išsinešti arba kitais būdais pristatyti gyventojams. Visų kitų paslaugų, tokių kaip grožio, sporto, poilsio centrų ir kitų paslaugų teikimas yra draudžiamas.

Asmenims, grįžusiems iš užsienio, privaloma izoliuotis, t. y. nepalikti namų ar kitos izoliavimosi vietos, nevaikščioti į parduotuves, nepriiminėti svečių ir laikytis kitų nustatytų apribojimų.

Taip pat primename, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos prašo, asmenų grįžusių iš užsienio, 14 dienų nuo paskutinės buvimo užsienio šalyse dienos likti namuose, nevaikščioti į parduotuves, nepriiminėti svečių, laikytis kitų nustatytų apribojimų, stebėti savo sveikatą ir pateikti informaciją apie save skambinant tel. nr. 8 5 2124098, rašant el. paštu info@nvsc.lt arba užpildant ANKETĄ.

Neturintiems galimybės saviizoliuotis namuose prašome skambinti Marijampolės savivaldybės administracijos Sveikatos priežiūros skyriui tel. Nr. 8 616 41 690 arba rašyti el. paštuinga.bagdanaviciene@marijampole.lt

Dėl socialinės pagalbos prašome kreiptis į Marijampolės Socialinės pagalbos centrą tel. nr. 8 698 88 513 arba el. paštucentras@mspc.lt

Atsakingas asmuo koordinuojantis informacijos teikimą apie saviizoliacijos patalpas, transportavimą, maitinimą ir kitus aktualius klausimus -
Marijampolės savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Vilija Vainalavičienė Tel nr.: 8 343 90 021, 8 687 53511, el. paštas vilija.vainalaviciene@marijampole.lt

Atkreiptinas dėmesys, kad privačiajam sektoriui organizuoti darbą ir klientus aptarnauti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, tik rekomenduojama, o ne privaloma. Todėl statybininkai ar kelininkai ir toliau gali vykdyti pradėtus darbus, jeigu nuspręsta, kad tai yra būtina ir užtikrinamas darbuotojų ir visuomenės saugumas (laikantis saugaus atstumo tarp žmonių, sugriežtinus higienos taisyklių laikymąsi).

Jeigu žmogus nesutinka likti namuose ar įmonė nesutinka nutraukti draudžiamos veiklos vykdymo, bus taikoma administracinė atsakomybė (įspėjimas ar bauda) už pareigūnų nurodymų nevykdymą ir už karantino režimo taisyklių pažeidimą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra