2019-08-22; 1:33 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Būtina žinoti
Priminimas gyventojams, planuojantiems statybos ir remonto darbus

Primename gyventojams, įsigaliojus Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisoms bei Vyriausybės nutarimui dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, buvo sugriežtinti reikalavimai dirbantiesiems gyvenamojoje aplinkoje. Atsižvelgiant į tai bei siekiant gyventojus geriau apsaugoti nuo statybos darbų triukšmo, nuo 2018 m. kovo 6 d. įsigaliojo naujas statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko Marijampolės savivaldybėje reglamentavimas.

Darbo dienomis gyvenamosiose patalpose ir teritorijose statybos darbus galima atlikti nuo 8 val. iki 19 val., šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis – nuo 10 val. iki 18 val.

Tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, gyvenamosiose patalpose ar teritorijoje vykdantys statybos darbus, juos turi organizuoti nepažeidžiant šių darbų pradžios ir pabaigos laiko bei nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimų. Triukšmo šaltinio valdytojai (tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys) apie planuojamus statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamose vietovėse privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios raštu informuoti Marijampolės  savivaldybės administraciją, pateikiant nustatytos formos pranešimą. Jame turi būti nurodoma informacija apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo priemones. Nepateikus nurodyto pranešimo darbai negali būti pradėti, o jau pradėti turi būti nedelsiant nutraukti.

Pranešimo formą, kurią gyventojai gali užpildyti dėl planuojamų statybos, remonto, montavimo darbų rasite Marijampolės savivaldybės interneto svetainėje, Viešosios tvarkos skyrelyje / Triukšmo prevencija.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas asmenims užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

Marijampolės savivaldybėje statybos darbų triukšmo kontrolieriaus funkcijas vykdo Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, el. p. viesoji.tvarka@marijampole.lt, tel. (8 343) 90 056.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (3) skaityti
Veiklos sritys

Visos veiklos sritys