2020-01-20; 10:45 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Projekto „Saugokime vyrus“ mobili laboratorija lankėsi Marijampolės savivaldybėje

Akcijos „Saugokime vyrus” mobili diagnostinė laboratorija, nemokamai atliekanti PSA ir kitus kraujo tyrimus, lapkričio mėnesį aplankė Marijampolės savivaldybės seniūnijas ir įstaigas.

Projekto „Saugokime vyrus“ pagrindinis tikslas – skatinti vyrus nuo 45 m. pasitikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą, nes ankstyvoje stadijoje aptikta ir laiku gydoma liga garantuoja pasveikimą. Nors projektas skirtas vyrų prostatos vėžio prevencijai, mobiliojoje laboratorijoje tyrimai atliekami ir moterims, todėl projekto metu profilaktiškai galėjo pasitikrinti ir moterys, savo pavyzdžiu drąsindamos kartu atvykti ir vyrus.

Mobilioji diagnostinė laboratorija aplankė Liudvinavo, Šunskų, Sasnavos, Gudelių, Narto, Degučių, Marijampolės seniūnijų gyventojus, Trečiojo amžiaus universitetą, Marijampolės kolegiją ir Marijampolės profesinio rengimo centrą.

Akcijos Marijampolės savivaldybėje metu mobili kraujo paėmimo laboratorija, kuri atliko PSA ir kitus kraujo tyrimus, patikrino 563 pacientus – 218 vyrų ir 345 moteris. Atlikus 218 vyrų prostatos specifinio antigeno kraujo tyrimus, padidintas PSA rodiklis nustatytas 28 vyrams ir tai sudarė 12,8 proc.

„Akcijos „Saugokime vyrus” mobiliosios diagnostinės laboratorijos apsilankymas Marijampolėje, o ypatingai kaimiškose vietovėse, parodė, kad tokia akcija reikalinga ir laukiama. Gyventojai galėjo daugiau sužinoti apie prostatos vėžį, ankstyvosios diagnostikos būtinumą, o svarbiausia – nemokamai vyrams atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA), o moterims kiti būtini kraujo tyrimai. Svarbu, kad akcija sulaukė žmonių dėmesio, todėl tikime, kad tai paskatins vyrus, o taip pat ir moteris, rūpinti savo sveikata“, – dėkodamas diagnostinės laboratorijos specialistams, sakė mero pavaduotojas Paulius Marozas.

Lietuvos sveikatos rodiklių sistemos duomenimis, Lietuvos vyrų ligotumas priešinės liaukos piktybiniais navikais (prostatos vėžiu) nuolatos didėja, todėl mobili prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos laboratorija nuolat keliauja po visus Lietuvos regionus, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šį onkologinį susirgimą bei ankstyvosios diagnostikos svarbą, paskatinti vyrus atlikti PSA kraujo tyrimą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra