2019-12-06; 12:37 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Purpurine spalva Marijampolė jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės

 


Marijampolės savivaldybė jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo ir nuo lapkričio 17 iki 20 dienos apšvies Savivaldybės pastatą purpurine spalva.

2009 m. lapkričio 17 d.  buvo pradėta minėti Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena, o  nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija „March of dimes“ pirmoji pasaulyje purpurine organizacijos spalva apšvietė dangoraižį „Empire State Building“, esantį Niujorke. Vėliau prie idėjos apšviesti pastatus purpurine spalva prisijungė Turkija, Airija, Kanada, Italija, Puerto Rikas, Lenkija, Makedonija, kitos šalis  ir Lietuva.

Lietuvoje ankstukais rūpinasi ir akciją inicijuoja  Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, kuri siekia suburti neišnešiotų naujagimių šeimas, medikus ir politikus į stiprią paramos bendruomenę, o akcijos purpurine spalva skleisti žinią visuomenei apie neišnešiotą naujagimį, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus ir nelikti abejingiems patiems mažiausiems kovotojams už trapią jų gyvybę!

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pernelyg anksti gimusių kūdikių problema yra labai aktuali: pasaulyje kas 10 vaikelis gimsta neišnešiotas, Lietuvoje gimsta apie 5.5 % ankstukų, o tai yra apie 1500 naujagimių kasmet. Anksčiau laiko gimę naujagimiai sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę. Per 50 metų neišnešiotų naujagimių šeimų bendruomenę sudaro ~300 000 žmonių! Nepaisant šio didelio ankstyvo gimstamumo skaičiaus ir galimos rizikos, visuomenė dar labai menkai žino apie priešlaikinio gimdymo prevencijas, problemas bei pavojus ir visuomet mano, kad ši problema yra toli nuo jų šeimų.

Matydami šią savaitę Savivaldybės pastatą, nušvitusį purpurine spalva, pagalvokime, kiek šeimų kovoja už trapią per anksti į šį pasaulį pasibeldusio kūdikio gyvybę ir nelikime abejingi patiems  mažiausiems mūsų visuomenės nariams.

Palaikome neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ iniciatyvą ir jungiamės prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo.

Parengta pagal Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“  informaciją

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra