2020-04-09; 11:15 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Raginame daugiabučių namų gyventojus pasirūpinti laiptinių dezinfekcija

Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, raginame daugiabučių namų gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.

„Nuolat gauname klausimus, ar Marijampolėje bus dezinfekuojamos laiptinės, todėl informuoju, kad visų iš eilės namų laiptinių dezinfekavimo nenumatoma. Toks vienkartinis išpurškimas, specialistų teigimu, neduos norimo efekto, nes veiks tik labai trumpą laiką. Laiptinių dezinfekavimas ir švaros bei tvarkos palaikymas turi būti nuolatinis. Jeigu kuriame nors name atsiras ligos židinys, be abejonės tokius namus dezinfekuosime tiekkiek reikės, savivaldybės lėšomis. Apklausėme licencijuotas įmones dėl organizuoto visų namų laiptinių dezinfekavimo ir gavome pasiūlymą, kad penkių aukštų namo vienos laiptinės dezinfekavimas kainuotų apie 300 eurų, todėl dezinfekuoti virš 600 daugiabučių nėra racionalu išteklių ir siekiamo rezultato prasme. Negalime skirti tiek jėgų ir pinigų, tam, kad tik psichologiškai laikinai būtų lengviau, turime daug didesnių iššūkių ir išlaidų saugant ir aprūpinant medikus, specialistus, kurie kovoja su viruso grėsmėmis ir pasekmėmis, kurie teikia būtinąsias paslaugas ir saugo mūsų visų sveikatą ir gyvybę. Kviečiu visus galinčius ir pajėgiančius nelaukti kol kaimynas išvalys pagal eilę, vienykimės ir darykime daugiau negu mums priklauso. Dar kartą raginu visus kiek įmanoma likti namuose – tai efektyviausia priemonė išvengti viruso!“, – kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Būtų ūkis“ laiptinių turėklai, įėjimo durų rankenos ir liftų mygtukai yra du kartus per savaitę dezinfekuojami be jokio papildomo mokesčio. Tokios paslaugos teikiamos tiems daugiabučiams namas, kuriems UAB „Butų ūkis“ teikia laiptinių valymo paslaugas.

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkus raginame organizuoti bendrojo naudojimo patalpų valymą periodiškai dezinfekuojant dažniausiai liečiamas vietas – durų rankenas, telefonspynių ir liftų mygtukus, laiptinių turėklus. Tai raginami daryti ir daugiabučių gyventojai bei kitų patalpų savininkai ir naudotojai.

Dezinfekcijai naudoti galima ne tik dezinfekcinį skystį, tačiau ir 0,1% natrio hipochloritą, jeigu naudojamas 5% koncentracijos buitinis baliklis – skiesti santykiu 1:50.

Dezinfekcijos paslaugas taip pat atlieka ir UAB „Marijampolės švara“, telefonas pasiteiravimui – 8677 38100.

Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus!

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

 

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra