2020-05-25; 2:00 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Šalinamos ikimokyklinio ugdymo problemos

Ikimokyklinis ugdymas pagerina vaikų intelektinį brandumą, savikontrolės, praktinius ir adaptacinius įgūdžius, galima anksčiau pastebėti ir nustatyti galimus vaiko raidos sutrikimus ir laiku suteikti pagalbą.
Marijampolės savivaldybė vis dar priklauso miestų/rajonų grupei, kuri neužtikrina galimybės visiems norintiems ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą. Dėl to kilo tėvų nepasitenkinimas, įstaigoms buvo priekaištaujama dėl nesąžiningumo, neskaidrumo. Kad priėmimas į ikimokyklinio ugdymo grupes taptų skaidrus, tėvai žinotų realią situaciją apie galimybę jų vaikui patekti į vieną ar kitą įstaigą, sumažėtų laukiančiųjų patekti į ikimokyklines grupes eilės,  savivaldybės taryba 2017-12-29 patvirtino Vaikų registravimo ir priėmimo į Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašą. Nuo 2018 m. kovo 1 d. pradėjus įgyvendinant centralizuotą vaikų registraciją ir priėmimą, pasimatė problemos, kurias stengiamasi kuo greičiau pašalinti: programuotojai tvarko Informacinę sistemą, Savivaldybės taryba pakeitė keletą Aprašo punktų, į kilusius klausimus tėvams atsakoma telefonu arba el. paštu.
Daugiausia klausimų tėvams kyla dėl eilių formavimo. Eilės formuojamos tik einamiesiems metams pagal tėvų (globėjų) prašymo registravimo datą, pirmenybę teikiant turintiems Apraše numatytus prioritetus. Pokyčiai eilėje matomi prisijungus per elektroninę sistemą. Grupės formuojamos birželio 1 dieną einamųjų metų rugsėjo 1-ajai.
Visos techninės problemos išsprendžiamos, tačiau pagrindinė ir opiausia problema kol kas lieka nepatenkinti tėvų prašymai dėl ikimokyklinio ugdymo grupių trūkumo. Kiekvienais metais stengiamasi šią problemą spręsti tvarkant bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklų tinklą. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje įsteigtas ikimokyklinio ugdymo skyrius, Sasnavos pagrindinėje mokykloje ikimokyklinio ugdymo grupė, Degučių mokykla-darželis reorganizuota į lopšelį-darželį „Rasa“, nuo 2021 m. Mokolų mokykla-darželis ir mokykla-darželis „Želmenėliai“ taps lopšeliais-darželiais. Ir nuo šių metų rugsėjo 1 dienos po vieną papildomą grupę 2-3 metų vaikams atidarys Mokolų mokykla-darželis ir mokykla-darželis „Želmenėliai“, o lopšelyje-darželyje „Rasa“ po renovacijos bus formuojamos dvi papildomos grupės 3-4 ir 2-3 metų vaikams. Papildomai įsteigtas grupes galės lankyti 65 jaunieji marijampoliečiai. Viliamasi, kad naujai atidarytos grupės ženkliai pagerins esamą padėtį ir leis tėvams (globėjams) saugiai palikus vaikus ikimokyklinio ugdymo įstaigose, eiti į darbą.


Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra