2020-05-27; 17:29 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė pasiruošimą galimam koronaviruso protrūkiui

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Greitosios medicinos pagalbos stoties, Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir Marijampolės ligoninės specialistai pristatė įstaigų pasirengimą ir planuojamus veiksmus esant koronaviruso protrūkiui. Šiuo metu Lietuvoje patvirtintas vienas ligos atvejis. Marijampolės savivaldybėje koronaviruso atvejų nenustatyta. Oficiali ir nuolat atnaujinama informacija pateikiama: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Komisijos posėdyje situaciją apžvelgė ir naujausius duomenis pristatė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjaLoreta Radzevičienė. Pasak specialistės, Lietuvai paskelbus ekstremalią situaciją tapo lengviau koordinuoti institucijų veiksmus, naudoti valstybės rezervo lėšas ir atlikti kitus būtinus veiksmus siekiant išaiškinti ankstyvus užsikrėtimo koronavirusu atvejus.

L. Radzevičienė taip pat pristatė LRsveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vykusio susitikimo rezultatus. Siekiant užkirsti kelią ligos patekimui į šalį visi atvykstantys yra prašomi užpildyti specialią anketą. Anketos pildymą koordinuoja Sienos apsaugos tarnyba, kuri taip pat pasirinktinai tikrina sunkvežimius pasienyje. Ypač aktyviai stebimi iš paveiktų Italijos regionų grįžę asmenys. Iš ligos židinių grįžę asmenys yra stebimi kasdien su jais susisiekiant ir pateikiant klausimus apie sveikatos būklę, jų taip pat prašoma nevykti į darbą ir susilaikyti nuo socialinių santykių 14 dienų. Nedarbingumo pažymėjimai yra registruojami paskambinus telefonu.

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Karolis Podolskis atkreipė dėmesį, kad savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigos turi kuo skubiau vykdyti LR sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytus nurodymus: „Būtina operatyviai pateikti dezinfekcinių ir apsaugos priemonių poreikį mūsų įstaigose esant galimam koronaviruso išplitimo atvejui. Aprūpinimą šiomis priemonėmis organizuoja Sveikatos apsaugos ministerija, todėl prašau visų įstaigų įvertinti poreikį. Kriterijus, kuriais remiantis tai reikės atlikti, ministerija pateiks artimiausiu metu“.

Marijampolės PSPC vadovas Mantas Čėsna informavo, kad įstaigoje jau veikia infekcinių ligų kabinetas, į kurį patenkama pro atskirą įėjimą, tiesiai iš lauko. M. Čėsna taip pat informavo, kad netrukus bus pradėta riboti intensyviosios slaugos skyriaus ligonių lankymą.

Apie ligonių lankymo ribojimą pranešė ir Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė. Lankytojai į įstaigą nuo šiandien galės patekti tik pro vienas duris, kiti įėjimai bus rakinami.

Marijampolės kultūros centro direktorė Rima Striaušienė atkreipė dėmesį, kad savivaldybėje neturint nei vieno koronaviruso atvejo, o sergamumui gripu taip pat išliekant stabiliam, jos vadovaujama įstaiga nesvarsto atšaukti jau suplanuotų renginių. Pasak direktorės, įstaigoje atliekama papildoma dažnai liečiamų paviršių dezinfekcija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai palankiai įvertino 2018 metais patvirtintą gripo epidemijos Marijampolės savivaldybėje valdymo planą. Anot L. Radzevičienės , šis planas turėtų tapti pagrindu rengiant ir koronaviruso epidemijos valdymo planą. Ji taip pat akcentavo, kad šiais metais daugiau gyvybių pareikalavo gripas nei koronavirusas, todėl panikuoti tikrai nėra priežasties. Gyventojai raginami laikytis rankų higienos rekomendacijų, nuolat vėdinti ir dezinfekuoti patalpas.

Daugiau informacijos telefonu 8618 79984 suteiks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra