2019-01-24; 7:31 val.

Nuo sausio 1 d. keičiasi išmokų vaikams dydžiai
 
Marijampolės savivaldybė 2019-01-08 08:15
Atsakymas p. Editai. Vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004-12-27 įsakymo Nr. A1-288, 7.1. punktu, "jei vienas iš vaiko tėvų vienoje valstybėje narėje užsiima darbine veikla, o kitas iš vaiko tėvų gyvena kitoje valstybėje narėje, neužsiima darbine veikla ir negauna valstybinio socialinio draudimo pensijos, pirmenybę mokėti išmokas šeimai turi valstybė narė, kurioje užsiimama darbine veikla (toliau vadinama - darbo vietos valstybė), neatsižvelgiant į tai, kad kiti šeimos nariai gyvena kitoje valstybėje. Jeigu gyvenamosios vietos valstybėje narėje priklausanti išmoka šeimai yra didesnio dydžio, ši valstybė narė moka diferencinį priedą, kuris lygus skirtumui tarp šioje valstybėje priklausančios išmokos šeimai dydžio ir darbo vietos valstybėje priklausančios išmokos šeimai dydžio."
Taigi, jeigu vienas iš vaiko tėvų, gyvenantis Lietuvoje nedirba (darbui prilyginama: darbas pagal sutartis ar valstybės tarnyba, pagal verslo liudijimą, individuali veikla, vaiko auginimas iki 3 metų, laikotarpis kai mokama nedarbo draudimo išmoka), išmoką moka darbo valstybė. Šiuo atveju išmoka Lietuvoje nemokama.
Edita 2019-01-04 20:21
Jeigu vienas iš tėvų dirba užsienyje, o kitas Lietuvoje gyvena su vaikais, bet yra bedarbis (darbo biržoje registruotas), bet negauna išmokos. Ar priklauso vaiko pinigai?

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 2