2020-05-27; 18:31 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Sportas bei laisvalaikio leidimas uždarose ir atvirose erdvėse – laikantis griežtų reikalavimų

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas sportininkams, vieni pirmųjų tuo pasinaudojo Marijampolės futbolo klubas „Sūduva“. Laikantis visų saugumo ir higienos reikalavimų, po ilgo laiko be sporto buvo surengta pirmoji treniruotė. Kadangi futbolas yra kontaktinis sportas, pakankamai sunku ir neįprasta treniruotis laikantis 10 m atstumo tarp sportininkų, tačiau visgi, prisitaikant prie situacijos, treniruotės vyksta, o futbolo aikštėje ir vėl spardomas kamuolys.

Kad treniruotės ir toliau sklandžiai vyktų, sportininkai galėtų treniruotis, būtina įvykdyti Vyriausybės pateiktus reikalavimus. Sušvelnintos karantino sąlygos suteikia galimybę treniruotis ne tik sportininkams, bet ir laisvalaikį leisti uždarose bei atvirose erdvėse.

Reikalavimai organizuojantiems sporto veiklas

Uždarose patalpose leidžiamos organizuoti atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto turnyrams (lygoms) besirengiančių sportininkų treniruotės ir visų sportininkų – atvirose sporto erdvėse.

Jos gali būti organizuojamos su sąlyga, kad būtų išlaikytas bent 10 metrų atstumas tarp sportininkų, o vienam sportininkui tektų ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas.

Sporto bazėse treneriams, dirbančiam, aptarnaujančiam personalui, medicinos ar kitiems darbuotojams privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), taip pat apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius sportavimo vietose bei išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą.

Naudoti asmens apsaugos priemones turi ir sportininkai, jeigu nepavyks išlaikyti numatytojo 10 metrų atstumo, esant būtinybei, pvz., teikiant pagalbą įvykus traumai, esant būtinybei atlikti masažą ir pan. Pašaliniai žmonės į sportavimo vietas neturi būti įleidžiami.

Stadionai gali būti atviri visiems sportininkams, tik svarbu laikytis atstumo bei kitų reikalavimų. Turi būti parinkta tokia treniruočių metodika, kad stadione, nors ir esant keliems sportininkams, jie dirbtų saugiomis nustatytomis sąlygomis.

Prie įėjimo į sporto bazes turi būti pateikta informacija apie higienos laikymąsi, o sportavimo vietoje sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai, taip pat turi būti matuojama temperatūra iškart atvykus.

Po treniruočių visas panaudotas inventorius turi būti valomas ir dezinfekuojamas, vadovaujantis patvirtintomis rekomendacijomis. Taip pat siūloma pagal galimybes sportavimo vietoje naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ar sporto inventoriumi.

Sportavimo vietose galima lankytis tik sveikiems, karščiavimo ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymių neturintiems sportininkams, treneriams ir kitam personalui. Jeigu pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant privaloma palikti sportavimo vietą.

Reikalavimai laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje

Leidžiami visi laisvalaikio užsiėmimai atvirose erdvėse: golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose, išlaikant saugų atstumą – ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių. Organizuojant laisvalaikio užsiėmimus turi būti ribojami lankytojų srautai.

Gali būti įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėms nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas, artimus giminaičius.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą būtina pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita), sudaryti galimybę tinkamai lankytojų rankų higienai, dezinfekcijai (prie įėjimo gerai matomoje vietoje pakabinti lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę ir vienkartines pirštines).

Laisvalaikio teikimo vietų administracijos įpareigotos prie įėjimo pateikti informaciją, kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų kaip, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kitos.

Lankytojai eilėse prie kasų turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito, už paslaugas skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Taip pat rekomenduojama organizuoti bilietų prekybą internetu.

Į laisvalaikio organizavimo vietą negali būti įleidžiami lankytojai, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, pavyzdžiui: karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Nustatyta, kad turėtų būti matuojama darbuotojų, iškart jiems atvykus į darbą, kūno temperatūra. Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik sveiki darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių, ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Be to, visi darbuotojai turi būti aprūpinti apsaugos priemonėmis.

Golfo ir lauko teniso aikštynuose turi būti užtikrinta, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines sporto priemones ir drabužius. Dažnai liečiami įrenginių paviršiai privalo būtų valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo.

Taip pat kartodromuose, vandenlenčių parkuose bei šaudyklose būtina užtikrinti, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines apsaugos priemones ir specialius drabužius. Jei naudojama bendra įranga, po kiekvieno panaudojimo ji turi būti valoma ir dezinfekuojama. Taip pat šaudyklose būtina užtikrinti kiekvienam lankytojui atskirą šaudymo sektorių.

Nors ir leidžiama naudotis sporto įrenginiais atviroje erdvėje (lauko sporto treniruokliais), raginame tai daryti atsakingai ir vadovaujantis reikalavimais.

 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra