2020-05-30; 18:09 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Susitikime aptartos atvejo vadybos ir vaiko teisių apsaugos sistemos naujovės

Marijampolės savivaldybėje vyko Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistų ir Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus bei Marijampolės socialinės pagalbos centro atstovų susitikimas.

Susitikime aptarta vaiko teisių apsaugos situacija Marijampolės savivaldybėje ir diskutuota apie naujoves, susijusias su vaiko teisių apsauga: vaiko laikinąja priežiūra, reagavimu į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, nuo 2020 metų pradžios įsigaliojus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pakeitimams.

Susitikimo pradžioje Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Dovilė Burbaitė supažindino susirinkusiuosius su statistiniais duomenimis apie gautus pranešimus dėl vaiko teisių pažeidimų, kaip įvertinti galimi rizikos veiksniai ir socialinės aplinkos sąlygos. Kalbėdama apie naujoves D. Burbaitė akcentavo, kad pakeitimai susiję su pagrindiniu vaiko teisių prioritetu – vaiko saugiu ir visapusišku augimu biologinėje šeimoje. Nuo šiol vaikų paėmimas iš šeimos bus įmanomas tik kraštutiniais atvejais. Įstatymo pataisomis įteisinus vaiko laikinosios priežiūros institutą, stiprinamas biologinės šeimos prioritetas, krizinėse situacijose užtikrinant vaiko prigimtinę teisę augti biologinėje šeimoje.

Susitikime aptartas atsakingų institucijų bendradarbiavimas visuose veiksmuose,kuris labai svarbus ir aktualus siekiant geriausiai ir tinkamai užtikrinti vaiko interesus ir poreikius. Marijampolės socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė kalbėjo apie iššūkius ir problemas, su kuriomis susiduria pagalbą vaikams ir šeimoms teikiantys darbuotojai, ir pakvietė apie tai pasisakyti atvejo vadybininkus, kurie tiesiogiai dirba su šeima, gavus pranešimus apie vaiko teisių pažeidimus. Susitikime aptartos ir Atvejo vadybos tvarkos aprašo naujovės, kurios aktualios paslaugas organizuojantiems ir teikiantiems specialistams, tačiau praktiškai įgyvendinant iškyla ir nemažai klausimų.

Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė diskusijose išsakė savo pastebėjimus, kaip savivaldybė pasirengusi užtikrinanti vaiko apsaugą, įtraukiant veikiančias socialines įstaigas, nevyriausybines organizacijas, kurios pasirengusios teikti paslaugas vaikui ir šeimai, bei būtiną visų institucijų bendradarbiavimą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra