2019-12-06; 12:37 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Sutvarkyti keliai ir gatvės kiekvieną dieną tarnauja Savivaldybės gyventojams

Tarp vieno iš svarbių faktorių tiesiogiai turinčių įtakos žmonių gyvenimo kokybę yra kelių bei gatvių būklė. Keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo laidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai priklauso valstybei, o vietinės reikšmės keliai ir gatvės– savivaldybėms. Tokiems keliams prižiūrėti, remontuoti, asfaltuoti lėšas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Šiais metais Marijampolės savivaldybei buvo skirta 1,8 mln. eurų, iš kurių apie 700 tūkst. Eur buvo panaudota kaimiškųjų vietovių kelių tvarkymui, priežiūrai, remontui. 94 tūkst. eurų buvo skirta kelių ir gatvių su žvyro danga priežiūrai seniūnijų teritorijose, beveik 32 tūkst. eurų asfalto duobių užtaisymui. Už 148 tūkst. eurų kapitališkai suremontuota apie 2000 m. kelių kaimiškosiose teritorijose. Atlikta paprastojo remonto darbų, kuomet buvo taisoma esamos kelio dangos būklė. Iš viso paprastajam kelių remontui buvo skirta 428 tūkst. Eur. Likusioji dalis skirtų lėšų panaudota darbams Marijampolės miesto teritorijoje.

Visai netrukus Savivaldybės taryba tvirtins Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių (gatvių) įrengimo, rekonstravimo ar remonto darbų, numatomų 2020-2022 metais, programą. Į šią programą pirmą kartą pateks ir sodų bendrijų keliai. Taip pat iki š. m. rugpjūčio 31 dienos visi marijampoliečiai galėjo siūlyti kelius ir gatves, esančias Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kurioms reikalingi remonto, rekonstravimo ar įrengimo darbai. Pagal turimas finansines galimybes atrinkti gyventojų pasiūlymai taip pat bus įtraukti į vietinės reikšmės kelių (gatvių) įrengimo, rekonstravimo ar remonto darbų programą, kuri bus įgyvendinta 2020-2022 metų laikotarpyje.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti