2020-05-31; 19:51 val.

Pranešimai spaudai
Sutvarkytos erdvės praplėtė patrauklų Marijampolės miesto centrą
                

Marijampolėssavivaldybės administracijabaigia įgyvendinti projektą „Kompeksinis Rygiškių Jono parko, Kauno g. atkarpos ir teritorijos prie Rygiškių Jono gimnazijos viešųjų erdvių sutvarkymas“ Nr. VP3-1.1-VRM-01-R-42-003, finansuojamą pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai" įgyvendinimo priemonę VP3-1.1-VRM-01-R „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra". Pagal projektą buvo iš pagrindų sutvarkyta istoriškai svarbi miesto dalis, apimanti Rygiškių Jono gimnazijos parką, gimnazijos prieigas, Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčios teritoriją, Kauno gatvės atkarpą bei teritoriją prie „Spindulio“ kino teatro.

Kūrybingų architektų (projektavimo darbus atliko R. Marcinkevičienės projektavimo biuras ir UAB „Laimos ir Ginto projektai“) pagalba minėtos miesto teritorijos buvo stilistiškai pritaikytos prie atnaujinto Marijampolės senamiesčio ir J. Basanavičiaus aikštės erdvių. Architektams pavyko sujungti prieš tai buvusias nuobodžias pilkas erdves ir suteikti joms naują kultūrinę prasmę. Sukurta ne tik patrauklesnė gyvenamoji aplinka, bet ir pritraukiama daugiau turistų.

Atliekant projekto IV etapo darbus papildomai buvo sutvarkyta greta miesto centro esančios A. Valaičio gatvės ir V. Kudirkos gatvės atkarpos (važiuojamoji dalis) nuo J. Dailidės gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Prieš atnaujinimo darbus gatvių dangos buvo susidėvėjusios, akį badė prastas ir neekonomiškas A. Valaičio gatvės apšvietimas, nebuvo paviršinio (lietaus) nuotekų tinklų. Tokia situacija netenkino vietos gyventojų ir svečių socialinių bei estetinių poreikių. Sutvarkius minėtas gatves, pagerėjo bendras vaizdas, išplėsta patraukli gyvenamoji aplinka, atsiranda palankesnės sąlygos verslui plėtoti. Visų svarbiausia, kad Marijampolės savivaldybės administracijai pavyko kompleksiškai sutvarkyti Marijampolės miesto viešąsias erdves, o tai neabejotinai didina šio miesto, esančio regiono centre, konkurencingumą.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

Andriaus Burbos ir Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

Andriaus Burbos nuotrauka Nauja V. Kudirkos gatvės važiuojamoji danga

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra