2020-05-27; 11:44 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Svarbi informacija apie įstaigų/įmonių veiklą karantino laikotarpiu

Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas ir pateikti griežti nutarimai kokios įstaigos/įmonės gali vykdyti savo veiklą, o kurių veikla draudžiama. Gauname pilietiškų gyventojų pranešimų, jog Marijampolėje veiklą vykdo kelionių agentūros, gėlių parduotuvės, ūkinių prekinių parduotuvės, buitinės technikos parduotuvės ir kt.

❗️Dar kartą primename, kad įstaigos kurios GALI VYKDYTI veiklą yra maisto prekių parduotuvės, turgavietės, kuriose prekiaujama maisto produktais, veterinarijos įstaigos, optikos salonai, ortopedijos techninių priemonių parduotuvės, vaistinės. Šios įstaigos PRIVALO organizuoti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių, sudarant galimybę tinkamai rankų higienai. Prie įėjimo į prekybos vietą būtina paskelbti informaciją, atkreipiančią lankytojų dėmesį į asmens higienos laikymąsi, skatinti lankytojus eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo. Privalomai užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai plauti rankas šiltu tekančiu vandeniu su skystu muilu ar dezinfekuoti rankas specialiu skysčiu. Prekybos vietose taip pat svarbu užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją. Kiek įmanoma nenaudoti grynųjų pinigų.

❗️DRAUDŽIAMA viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba jį pristatyti gyventojams į namus. Kai lankytojai ateina atsiimti užsisakytą maistą išsinešimui būtina užtikrinti tinkamas apsaugos sąlygas – atstumas tarp lankytojų turi būti ne mažesnis nei 1 metras ir užtikrinta galimybę tinkamai rankų higienai.

❗️DRAUDŽIAMA sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veikla, išskyrus individualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu. Taip pat draudžiama teikti grožio paslaugas.

❗️Šis DRAUDIMAS NETAIKOMAS internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos gyventojams ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.

❗️Sulaukiame daugybės klausimų apie tai ar galima vykdyti veiklą autoservisams, statybos ir remonto sektoriaus įmonėms ar darbuotojams, pavėžėjimo paslaugas teikiantiems asmenims, gėlių salonams.

❗️Atsakome, kad tiek autoservisai, tiek statybos ir remonto įmonės, tiek pavėžėjimo paslaugas vykdančios įmonės ir asmenys GALI VYKDYTI veiklą, ypatingą dėmesį skiriant asmens, transporto priemonių ir patalpų higienai. Gėlėmis prekiaujančios įmonės gali teikti paslaugas tik ritualinėms reikmėms, pristatant gėles į vietą aptartą nuotolinio ryšio priemonėmis.

❗️Prekyba ir kita veikla vietoje, turint fizinį kontaktą su klientais vykdoma ar draudžiama vadovaujantis teisės aktų reikalavimais.

❗️❗️❗️📞Apie prekybos ir paslaugų teikimą pasikonsultuoti galite kreipdamiesi į Viešosios tvarkos skyrių tel.: 8 343 90 054, el. p. viesoji.tvarka@marijampole.lt

❗️Savivaldybės administracijai yra pavesta kontroliuoti kaip laikomasi Vyriausybės nutarimų karantino metu, savivaldybės administracijos įgalioti pareigūnai nuolat vykdo patikrinimus dėl galimų teisės aktų reikalavimų nesilaikymo, į gautus atsakingų ir sąmoningų piliečių pranešimus yra taip pat reaguojama. Nustačius pažeidimus bus taikoma numatyta atsakomybė (Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki trijų tūkstančių eurų.).

❗️🙏Prašome būti atsakingais ir laikytis reikalavimų, nes tik rūpindamiesi savo ir kitų sveikata bei būdami susitelkę turėsime dideles galimybes išvengti viruso protrūkio. Tai yra sudėtingas laikotarpis verslo sektoriui, tačiau piktnaudžiaujantys asmenys bus traukiami atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra