2019-11-13; 11:10 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Svarbu žinoti: kada internetas tampa pavojingu bei kaip atpažinti nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą

Spalio 5 d. P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) iniciatyva, organizuotas seminaras tema „Kada internetas tampa pavojingu? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą“. Seminare kalbėta apie tai, kaip informuoti specialistus, bendruomenę, tėvus, globėjus apie vaikams gręsiančius pavojus internete, socialiniuose tinkluose, nes tokio pobūdžio išnaudojimo nemažėja, todėl reikia vienytis, šviestis, kurti apsaugos procedūras, numatyti priemones ir prisiimti atsakomybę.

Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, sveikindamas seminaro organizatorius, lektorius ir dalyvius, akcentavo, kad pasirinkta tema yra sudėtinga ir aktuali, nes pavojingų dalykų internetinėje erdvėje daugėja, todėl labai svarbi specialistų nuomonė, naujos idėjos sprendžiant šias problemas.

Seminaro lektorius, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergėjus Chaniutko kalbėjo apie piktnaudžiavimą technologijomis, pažinčių svetaines, skelbimų portalus. Buvo aptariami realūs darbo pasiūlymų pavyzdžiai, vaikų seksualinis išnaudojimas, prekyba žmonėmis, kalbėta apie keliaujančius vaikų seksualinius išnaudotojus, patyčias internete ir galimas prevencines priemones.

Lektorė Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro vadovė, pristatė neseniai pasibaigusią didelę vaikų išnaudojimo bylą, kuri taip ir liko „nematoma", neaptarta, su neišmoktomis pamokomis. Seminaro pabaigoje vyko diskusijos, aptarti atskiri atvejai, atsakyta į klausimus.

Daugiau informacijos: http://anti-trafficking. Anonimiškai pranešti apie pastebėtą žalingą turinį internete www.svarusinternetas.lt
Seminaro rėmėjas - Marijampolės savivaldybės administracija.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 Daugiau nuotraukų rasite:https://www.facebook.com/pg/marijampolessavivaldybe/photos/?ref=page_internal

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra