2020-05-27; 18:15 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Tarybai svarstyti bus teikiama 2020-2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategija

Dar praėjusiais metais lapkričio mėn. vyko pirmasis savivaldybės tarybos narių Dariaus Kemeraičio ir Alvydo Kirkliausko inicijuotos 2020-2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategijos rengimo darbo grupės susirinkimas. Nuolatiniai susitikimai, esamos situacijos analizė, problemų išryškinimas ir sprendimų paieškos davė rezultatus – sausio 31 d. susirinkę darbo grupės nariai aptarė ir patvirtino galutinį strategijos projekto variantą. Šis dokumentas š. m. vasario mėnesį bus teikiamas svarstyti Marijampolės savivaldybės tarybai.

„Pagrindinis strateginis tikslas – sudaryti palankias sąlygas visų socialinių grupių ir amžiaus Marijampolės savivaldybės gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti, sveikatai stiprinti ir išsaugoti, laisvalaikio užimtumui ir gyvenimo kokybei gerinti, talentingų sportininkų paieškai ir jų meistriškumo nuosekliam ugdymui. Taip pat svarbu gerinti sporto infrastruktūrą, atnaujinti sporto inventorių, motyvuoti trenerius ir sportininkus siekti aukščiausių rezultatų. Darbo grupės nariai, išskyrė penkis pagrindinius tikslus, vienbalsiai patvirtino siūlomą strategijos projektą ir jį teiks svarstyti Tarybai“, – sakė darbo grupės vadovas, Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

Darbo grupės nariai – savivaldybės vadovai, tarybos nariai ir sporto įstaigų vadovai – išskyrė penkis strategijos tikslus, kuriuos bus siekiama įgyvendinti.

Pirmasis jų – siekti, kad visuomenė suvoktų fizinio aktyvumo ir sveikatingumo naudą, sudaryti sąlygas visų gyventojų sluoksnių fiziniam aktyvumui ir skatinti jį kaip bendrosios kultūros dalį. Norint įgyvendinti šį tikslą svarbu populiarinti įvairių sporto šakų savivaldybės pirmenybes, sporto šventes, atminimo varžybas ir kitus renginius, plėtoti sportinę veiklą seniūnijose ir į sportinę veiklą bei renginius integruoti neįgaliuosius sportininkus.

Taip pat darbo grupės nariai sutiko, jog svarbu sudaryti sąlygas vaikams ir jaunuoliams sportuoti ir užtikrinti ugdymo kokybę. Dėl to būtina tobulinti ugdymo aplinką, trenerių profesinį pasirengimą, plėtoti sportinę veiklą tarp bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių ir ugdyti optimalaus fizinio aktyvumo įpročius visuomenėje.

Sukuriant efektyvią talentingų sportininkų atrankos sistemą, sudarant talentingiems sportininkams tinkamas sąlygas sportiniam meistriškumui didinti bei skatinant talentingus sportininkus siekti aukščiausių sportinių rezultatų tikimasi skatinti siekti sportinio meistriškumo mūsų savivaldybėje.

Darbo grupės nariai mano, jog svarbu patvirtinti komandinių ir individualių sporto šakų prioritetus, t. y. nustatyti, kokios sporto šakos yra svarbiausios ir kurioms ateinančiais metais bus skiriamas didesnis dėmesys. Dėl to bus siekiama sugrupuoti sporto šakas pagal prioritetus ir svarbą į tris grupes.

Visi paminėti tikslai yra svarbūs, tačiau ne ką mažiau svarbi – sporto infrastruktūros plėtra. Sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį moderniose ir atnaujintose patalpose kur kas jaukiau ir smagiau, todėl būtina nustatyti optimalų sporto infrastruktūros poreikį Marijampolėje bei savivaldybės seniūnijose.

Tarybai patvirtinus 2020-2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategiją, ji bus pradedama įgyvendinti nedelsiant.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra