2020-05-27; 11:18 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Vaikų priežiūra ugdymo įstaigose karantino metu

Tėvai jau gali teikti prašymus ugdymo įstaigoms dėl vaikų priėmimo į Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, karantino laikotarpiu.

„Išanalizavę visų savivaldybių patirtį, atidarome visus darželius, kad ir tėvams, ir vaikams būtų patogiau vesti į savo lankomą įstaigą, būtų mažiau streso vaikams, nebūtų didelio susibūrimo, jei būtų atidarytos tik kelios budinčios įstaigos“,–  sako savivaldybės meras Povilas isoda.

Įstaigas vaikai galės lankyti tuo atveju, kai bus tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis (prašymas) ir pateikta darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje arba kai vaikų priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose. Taip pat į įstaigas bus priimami medicinos darbuotojų bei statutinių pareigūnų mažamečiai.

Svarbu tai, jog tėvai, prieš kreipiantis dėl vaiko priežiūros paslaugų privalo įvertinti visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose. Tokioje pažymoje turi būti nurodyta, kad žmogui būtina dirbti jo darbo vietoje, t. y. nuotoliniu būdu savo funkcijų jis negali atlikti. Tokias pažymas turi pateikti abu tėvai.

Tėvams būtina žinoti, kad į darželius savo atžalų jie vesti negali tuomet, kai mažieji serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą. Taip pat vaikai turi likti namuose, kai gyvena kartu su asmenimis, kurie priskiriami rizikos grupėms, tai – vyresni nei 60 metų asmenys ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis. Asmenys, atlydintys vaikus į darželį, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Į įstaigą gali būti priimami tik nekarščiuojantys vaikai. Karščiuojantys (37,3 laipsniai) vaikai turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.) nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Darželiai savo paslaugas privalo organizuoti ne didesnėse kaip 10 asmenų grupėse. Vaikus prižiūrintys asmenys taip pat privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugas. Taip pat įstaigoje negali dirbti darbuotojai, kurie karščiuoja ar jiems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.). Su vaikais negali dirbti darbuotojai, priklausantys rizikos grupei.

Maitinimas įstaigose bus užtikrinamas iš namų atsineštu maistu, su vaikų atstovais pagal įstatymą pasirašant laikinas paslaugų teikimo sutartis, kuriose nurodomas vaikų maitinimo būdas ir išvardinami draudžiami į įstaigą atnešti vaikų maitinimui skirti maisto produktai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra