2020-05-27; 18:22 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Vicemeras P. Marozas ir Marijampolės Rotary klubas aptarė jaunimo verslumo skatinimo galimybes

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas susitiko su Marijampolės Rotary klubu aptarti Marijampolės savivaldybės jaunimo verslumo skatinimo galimybių. Susitikime daugiausiai kalbėta apieLietuvos Junior Achievementprogramą, pagal kuriąMarijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubas(MRJVK) savo iniciatyva ir pastangomis organizuoja jau 5-ąją Mokomąją mokinių bendrovių mugę. Šiais metais mokinių pasiekimus pristatantis renginys pasitiks nauju „Marijampolės regiono eXpo 2020“ pavadinimu.

Įdėtos pastangos davė rezultatų

Vicemeras Paulius Marozas dėkodamas Marijampolės Rotary klubui sakė vertinantis klubo susidomėjimą ir siekį skatinti jaunimo verslumą: „Ankstesniais metais Marijampolės regiono moksleivių įsitraukimas nebuvo labai didelis, todėl savivaldybėje tam skyrėme daug dėmesio. Planuojame, kad šiais metais turėsime net šešias mūsų savivaldybės mokomąsias moksleivių bendroves „Marijampolės regiono eXpo 2020“ parodoje. Prie šio rezultato daug prisidėjo ir naujoji Junior Achievement regiono koordinatorė Edita Naidaitė. Bendromis pastangomis į programą pavyko įtraukti daugiau mūsų miesto mokyklų. Malonu, kad mokyklų vadovai vis daugiau dėmesio skiria Junior Achievement ir supranta šios programos svarbą ugdant ne tik moksleivių verslumą, bet ir ekonominį raštingumą“.

Vicemeras taip pat atkreipė dėmesį, kad praėję metai išsiskyrė ir kitais jaunimo verslumo skatinimui skirtais renginiais. Buvo organizuota „Verslumo ir inovacijų stovykla“, „Verslo idėjų konkursas“, „Europos pinigų viktorina“.

Reali verslo patirtis
Ilgametė Lietuvos Junior Achievement verslumo ugdymo „Mokomųjų mokinių bendrovių“ (MMB) programa suteikia 7-8 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingas prekes ir paslaugas, įgyja pirmasias verslias patirtis ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinanti, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžianti mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Įkurdami jaunąją bendrovę mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikį, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždaro savo įmonę.

Mokomųjų mokinių bendrovių programa paprastai trunka nuo trijų mėnesių iki vienerių mokslo metų. Ši programa gali būti vykdoma formaliame ugdyme – pamokų metu arba neformalaus ugdymo metu. Programa pasirinktinai gali būti išdėstyta per trylika 2 valandų trukmės susitikimų arba tam gali būti skiriami 26 susitikimai, kurie truktų 1 valandą. Visa mokymosi medžiaga prieinama internetinėje mokymosi sistemoje.

Mokinių jaunąją bendrovę kuruoja mokykloje dirbantis mentorius (mokytojas (-a), kurie yra apmokomi dirbti pagal metodiką), taipogi mokytojui ir mokiniams padeda ir juos konsultuoja verslo savanoris, mentorius, kuris dalinasi savo įžvalgomis iš rinkos.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją kol kas dar nėra patvirtinta aiškios šių metų „Marijampolės regiono eXpo 2020“ datos. Tikimasi, kad renginio data paaiškės artimiausiu metu.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra