2020-02-24; 13:09 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Žaliosios rodyklės turėtų būti grąžintos!

Nuo pat Naujųjų metų – sausio 1-osios vairuotojų laukė svarbūs eismo pokyčiai. Galios neteko 76 KET punktas pagal kurį sukti į dešinę leido prie šviesoforo pritvirtinta papildoma lentelė su žalia rodykle. Tokios lentelės Marijampolėje buvo demontuotos gruodžio 27 d.

Vairuotojai, norėdami pasukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui, į sankryžą važiuoti negali ir turi laukti žalio šviesoforo signalo. Nors buvo argumentuojama, kad toks sprendimas priimtas vadovaujantis Europos Sąjungos direktyvomis, realybėje tai sukėlė labai daug nepatogumų: padidėjo transporto spūstys, sumažėjo eismo pralaidumas, važiuojant iš taško A į tašką B sugaištama kur kas daugiau laiko, o ir kuro sąnaudos padidėjo.

Didėjant visuomenės nepasitenkinimui, gavus nusiskundimų iš savivaldybių Vyriausybė pakeitė savo poziciją. Susisiekimo ministras J. Narkevičius buvo žadėjęs senąją tvarką grąžinti metams, tačiau Vyriausybė galiausiai atsisakė numatyti terminą. Taigi šiandien, trečiadienį, Vyriausybė visam laikui nutarė leisti grąžinti dešinįjį posūkį automobiliams leidžiančias, vadinamąsias žaliąsias rodykles sankryžose.

Šiandien į posėdį rinkusis Marijampolės savivaldybės Eismo saugumo komisija sprendė, kuriose savivaldybės sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles. Komisija nusprendė, kad geriausias sprendimas būtų grąžinti visas 27 iki šiol buvusias žaliąsias rodykles, būtent toks pasiūlymas ir guls ant Susisiekimo ministerijos stalo. Komisijos nariai patikino, kad šių rodyklių demontavimas kainavo apie 100 eurų, todėl jų sumontavimas turėtų kainuoti panašią sumą.

Tačiau iki šiol nėra aišku, kada bus galima grąžinti žaliąsias rodykles ir ar tai bus galima padaryti visose sankryžose. Taip yra dėl to, kad Vyriausybė nėra tvirtai nusprendusi, ar pačios savivaldybės gali priimti šiuos sprendimus ar sprendimo teisė bus perduota Susisiekimo ministerijai bei jos valdomai Transporto kompetencijų agentūrai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra