Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolė puošiasi žydinčios Kultūros sostinės spalvomis

Marijampolės aikštėse ir parkuose jau sodinami gėlynai, kurie savo spalvomis pradeda kurti žydinčią Kultūros sostinę. UAB „Kelranga“ jau pradėjo gražinti miestą ir sodinti naujas gėlynų kompozicijas. Pirmiausia sodinami našlaičių žiedai, kurių bus pasodinta daugiau nei 5 spalvinės atmainos. Miestiečiai jau gali gėrėtis pavasariniais žiedais J. Basanavičiaus aikštėje ir Poezijos parke, artimiausiu metu gėlėmis pasipuoš ir Vytauto parkas.

Savivaldybės administracija jau nuo pernai, paskelbus Marijampolę Lietuvos kultūros sostine, pradėjo kurti idėjas, kaip spalvingiau papuošti miestą, kad jis taptų dar labiau žydintis, išskirtinių gėlynų miestas.

„Šiais metais miesto gėlynų kompozicijų kūrimui ir želdinių priežiūrai turime skirti dar didesnį dėmesį, nes esame Kultūros sostinė, suplanuota daug renginių, laukiame atvykstant daug svečių, daugiau užsukančių turistų. Jau ir ankstesniais metais apsilankiusieji mūsų mieste jį vadino žydinčiu ir žalių parkų miestu. Savivaldybės specialistai planuojama, kad šiais metais bus apsodinta apie 25 a gėlynų miesto centrinėje dalyje bei parkuose. Tačiau žydinčios Kultūros sostinės kūrėju gali tapti kiekvienas, puošdamas gėlėmis ir kompozicijomis savo įstaigos, įmonės, privačios valdos teritorijas, kad žydintys gėlynai ir žaliuojanti aplinka džiugintų marijampoliečius ir miesto svečius“, – sakė Karolis Podolskis, Savivaldybės administracijos direktorius.

Įvertinant ankstesniais metais džiuginusių gėlių kompozicijų rezultatus ieškoma ir naujų sprendimų, ir naujų spalvų, siekiant dar labiau pagyvinti reprezentacinę miesto išvaizdą. Pasak Aplinkos valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Pauliaus Čepono, gėlių kompozicijos suprojektuotos jau praėjusių metų rudenį, jos skiriasi kiekvienais metais, tačiau šiems metams gėlynai bus komponuojami siejant juos su Kultūros sostine, kurios tematika atsispindės gėlynų spalvose ir tam tikruose raštuose.

„Šiais metais miestą papuoš apie 12 tūkstančių, 60 rūšių gėlių rūšių, kiekvienos rūšies bus dar kelios ar keliolika veislių, spalvinių varietetų. Įvairių gėlių kompozicijos neabejotinai pagyvins miesto aikštes ir gatves bei kurs dar labiau skambančią ir žydinčią Kultūros sostinę,“ – gėlių derinius vardijo P. Čeponas.

Siekiant įtraukti visą bendruomenę kurti ir puoselėti žydintį miestą visi bus kviečiami dalyvauti gegužės 18 d. dešimtą kartą vyksiančioje akcijoje „Padovanok gėlę savo miestui“, kurios metu gėlėmis bus apsodinamas Vilkaviškio tiltas.

Laukiama kūrybingų idėjų kuriant žydinčias Kultūros sostinės erdves, o pastebėjus spalvingus gėlynus ir žydinčius fasadus raginama fotografuoti ir laukti kvietimo dalyvauti gegužės mėnesį startuosiančiame konkurse Žydinti Kultūros sostinė 2018 savivaldybės Facebook paskyroje.

Kviečiame puošti savo miestą įvairiaspalviais žiedais, įspūdingais gėlynais ir didžiuotis Kultūros sostine!

Viešųjų ryšių tarnyba

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra