2019-09-23; 18:39 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Baigėsi „Gatvės meno mokykla“: unikaliu piešiniu padabintas dar vienas Marijampolės pastatas

Rugsėjo mėnesį aktyviai vykęs projektas „Gatvės meno mokykla“, kurio metu du menininkai – marijampolietė Ieva Olimpija Voroneckytė ir Indonezijoje gerai žinomas gatvės meno kūrėjas Andres Busrianto, kartu su jaunimu žaismingai atnaujino elektros transformatorinę.

Pagrindinis meninio – socialinio projekto tikslas buvo prisidėti prie Marijampolės miesto sienų tapybos augimo bei praktiškai supažindinti jaunimą su kūryba viešojoje erdvėje.

Atidarant piešinį Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis dėkojo menininkams ir jauniesiems pagalbininkams įvairiaspalviu kūriniu papuošusiems dar vieną, nors ir nedidelį, bet buvusį niūroką miesto pastatą ir linkėjo, kad šis projektas turėtų tęsinį ir ateityje papuoštų kitas Marijampolės viešąsias erdves.

Vykstant „Gatvės meno mokyklai“ jaunimas aktyviai įsitraukęs į kūrybines veiklas, susipažino su gatvės menu, technikomis, mokėsi kurti trafaretus, perkelti juos ant sienos, ugdė gebėjimus piešti bei purkšti sienas fasadiniais, ekologiškais ir gatvės menui skirtais dažais.

Projekto metu buvo vystomas tarptautinis bendradarbiavimas, kadangi prie elektros pastotės transformacijos prisidėjo marijampolietė Ieva Olimpija Voroneckytė ir  meno kūrėjas Andres Busriant iš Indonezijos. Šis menininkas Lietuvoje svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą, todėl norėjo mūsų mieste palikti ir savo kūrybos. Menininkas dar žinomas slapyvardžiu Anagard, jis pasižymi unikaliu, ypač detaliu braižu, gimtinėje veda edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems, organizuoja gatvės meno festivalius, aktyviai kuria, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose.

Pagrindinis šio socialinio projekto kūrinys – įvairiomis gėlėmis pražydusi širdis su praviru langu. Piešinys gali būti įvairiai interpretuojamas, menininkai palieka laisvę kiekvienam įžvelgti savo prasmę. Pats Anagard teigė:„Kūrinio esmė – parodyti, jog grožis atsiranda iš įvairovės, visi yra savitai gražūs, o būdami drauge – meilėje ir darnoje – mes sukuriame dailų visuomenės portretą. Tą ir atspindi širdis, pražydusi įvairiaspalvėmis gėlėmis, augančiomis Indonezijos džiunglėse ir Lietuvos laukuose.“ Ieva Voroneckytė sakė, jog „Kūrinys parodo stiprų žmonių ir gamtos ryšį ir primena mums, kokie neatskiriami esame, kaip svarbu mylėti ne tik save, bet ir aplinką.“

Projekto organizatoriai ir partneriai Marijampolės savivaldybė, Marijampolės moksleivių kūrybos centras, Marijampolės atviras jaunimo centras, tikisi, jog šis projektas bus tęstinis ir nesibaigs viena pakeista transformatorine, tačiau vėliau prisidės ir prie kitų viešųjų Marijampolės miesto erdvių kaitos.

Projekto esmė buvo pasitelkiant menininkų kūrybines galias visiškai transformuoti erdvę, paversti ją patrauklesne bendruomenei. Pagrindiniai projekto menininkai Marijampolės jaunimui ne tik norėjo pademonstruoti kaip reikia kurti viešosiose erdvėse, kaip tai atlikti techniškai teisingai, tačiau ir parodyti galimybes, jog savo aplinką galime kurti drauge, meno pagalba, pozityvia, šviesia išraiška. Šiuo atveju ir  kūrinio vieta buvo pasirinkta gerai suvokiant, kad pastatas yra prastos išvaizdos ir dėl to tampa nemaloniu užkampiu bei neigiamai veikia bendrą aplinkos vaizdą ir pojūtį.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra