2020-02-24; 12:43 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Gyventojai ir toliau aktyviai dalyvauja daugiabučių namų atnaujinimo procese

2013-aisiais pradėjus vykdyti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, Marijampolės savivaldybėje buvo renovuota 47 daugiabučiai namai, o šiais metais planuojama pabaigti dar septynių daugiabučių namų atnaujinimo darbus.

Marijampoliečiai vis aktyviau įsitraukia į renovacijos procesą ir teikia prašymus dalyvauti programoje, taip norėdami ne tik atnaujinti ir pagražinti pastato išorinį vaizdą, bet ir pagerinti gyvenamąją aplinką. 2019 metais, Savivaldybės tarybos sprendimu, į Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą buvo įtraukta 11 daugiabučių namų.

Svarbu įsisąmoninti, jog renovacija nėra tik namo sienų apšiltinimas, stogo ar langų pakeitimas, ji gali prisidėti prie gyvenimo kokybės keitimo iš esmės. Pagrindiniai renovacijos privalumai – šiluminės energijos sąnaudų sumažinimas ir racionalus energinių išteklių naudojimas, taip sumažinant gyventojų išlaidas už šildymą, gyvenamosios aplinkos atnaujinimas, išauganti nekilnojamojo turto vertė, ugdomas bendruomeniškumas ir komfortabilumas.

Kiekvienais metais LR aplinkos ministro įsakymu būna skelbiami kvietimai teikti paraiškas VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo). Marijampolės savivaldybė administracija, atsižvelgdama į gautus daugiabučių namų savininkų raštus, teikia prašymus BETA ir dalyvauja atrankoje. Š. m. sausio 31 d. baigėsi septintojo kvietimo paraiškų teikimo etapas. Savivaldybė agentūrai pateikė dar septynių daugiabučių namų paraiškas. Šiuo metu vyksta pateiktų paraiškų vertinimas, po kurio paaiškės, ar daugiabučiai namai bus atrinkti ir pateks į finansuojamų atnaujinimo (modernizavimo) projektų sąrašą.

Norėdama pasidžiaugti sėkmingai savivaldybėse vykdomais daugiabučių namų renovacijos darbais, BETA kiekvienais metais organizuoja konkursą, kurio metu išrenkami labiausiai, vartotojų ir ekspertų nuomone, dėmesio verti daugiabučiai namai. Didžiuojamės, jog pastaruosius keletą metų buvome įvertinti ir visos Lietuvos akys krypo būtent į renovuotus R. Juknevičiaus g. 16 ir Kosmonautų g. 2 daugiabučius namus Marijampolėje.

Skatiname gyventojus ir toliau aktyviai dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, įžvelgti, jog gaunama nauda, labai prisideda prie gyvenamosios aplinkos gerinimo ir būsto vertės kilimo.

Programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis, pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Europos sąjungos fondų bei (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Visą informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galima rasti čia: http://192.168.0.253/aktai/Default.aspx?Id=3&DocId=32994

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Aušrą Kriščiūnaitę el. p. ausra.krisciunaite@marijampole.lt arba tel. (8343) 90064.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra