2020-02-29; 11:48 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Bus vertinami Lietuvininkų g. želdiniai

Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius informuoja, kad kovo pradžioje Savivaldybės želdynų ir želdinių priežiūros komisija atliks Lietuvininkų g. Marijampolėje esančių želdinių ekspertizę. Pirminiais duomenimis dalis Lietuvininkų g. želdinių yra nepatenkinamos dendrologinės būklės ir neatlieka estetinės bei ekologinės funkcijos. Komisijos sprendimu netinkami medžiai bus iškirsti ir atsodinti nauji.

Medžių būklę reglamentuoja LR aplinkos ministro įsakymo „Dėl želdinių atkuriamosios vertės įkainių patvirtinimo“ antrasis priedas. Nepatenkinama ir bloga medžių būklė nustatoma, kai medžiai yra akivaizdžiai nusilpę, stelbiami kitų medžių, stipriai pažeisti ligų ar kenkėjų, laja silpnai išsivysčiusi, yra džiūstančių ir nudžiūvusių šakų, žaliuoja mažiau kaip 50 proc. lajos, išpuvę daugiau kaip 40 proc. kamieno (puvinys gali būti nematomas, bet pastebimas nupjovus medį).

Arti gatvės ir gyvenamųjų namų esantys nepatenkinamos ir blogos būklės medžiai kelia pavojų eismo saugumui, pėstiesiems ir gyventojų turtui. Šiais metais savivaldybės biudžete medžių atsodinimui numatyta apie 120 tūkst. eurų. Šiuo metu jau tvarkomi Liepų ir Gedimino gatvių skverai.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra