2018-06-25; 22:36 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolė pasitinka penktą meno simpoziumą „Malonny“!

Birželio 29 – liepos 6 dienomis  Marijampolėje - Lietuvos kultūros sostinėje vyks jau penktasis meno simpoziumas „Malonny“ - „Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“. Simpoziumo kuratorius – garsus Niujorke gyvenantis ir kuriantis lietuvių kilmės menininkas Ray Bartkus.

Keturi anksčiau vykę simpoziumai tapo Marijampolės savitumo ženklu, sukurta sienų tapyba - turistų traukos objektu, J. Basanavičiaus aikštės apšvietimas - naktinio miesto išskirtinumu. Simpoziumas sukėlė didžiulį susidomėjimą Lietuvoje ir net pasaulyje, padėjo Marijampolei pelnyti kultūros puoselėjančio miesto vardą. „Malonny“ sumanytojo, menininko Ray Barkaus kūrinys – „Tekantis gyvenimas“, kaip vaizdas iš Lietuvos, pirmąkart atsidūrė ant žurnalo „National Geographic Lietuva“. Kūrinį pamatė milijonai meno mėgėjų.

Niujorke gyvenantis ir kuriantis lietuvių kilmės menininkas Ray Bartkus, projekto „Malonny“ kuratorius, jau Marijampolėje. Įvyko pirmas susitikimas su savanoriais, pasiryžusiais prisidėti prie vieno įspūdingiausio meno renginių Marijampolėje. Prie jų prisijungė ir marijampolietis menininkas Dominykas Vakrinas. Prasidėjo pasiruošiamieji darbai, svarbu ir eskizai, ir dažai, nes jau artimiausiomis dienomis pasaulio menininkai kartu su savanorių komanda, kurioje panoro dalyvauti virš 50 jaunųjų marijampoliečių, pradės spalvomis bei kitomis formomis grąžinti miesto pastatų sienas.

Ant Marijampolės sienų, kartu su Ray Bartkumi tapys dar trys menininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų:Jeffrey Jay Woodbury – tarpdisciplininis menininkas, eksponuojantis piešinius, fotografijas, brėžinius, žemėlapius, spaudos darbus, skulptūras, filmus. Niujorke kurianti Ianthe Jackson, kurios kūriniai dažniausiai sujungia piešimą, skulptūrą ir animaciją, sukurti vaizdai sukelia paslaptingos erdvės pojūtį ir Rachel Price Bacon, gimusi ir augusi Niujorke, tačiau šiuo metu moko piešimo Karališkoje meno akademijoje, Hagoje. Iš Londono atvyksta Will Teather, kurio kūriniai pasižymi magišku realizmu. Jo paveikslai ir piešiniai buvo eksponuojami daugiau nei šimte galerijų ir parodų Didžiojoje Britanijoje.

Pagrindinis renginio organizatorius ir rėmėjas ARVI. Simpoziumo partneris – Marijampolės savivaldybė, rėmėjai – VšĮ „Sveikatingumo Idėjos“, UAB „Statybos ritmas“, Lietuvos kultūros taryba ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada

Marijampolė tampa atviru miestu menui! „Malonny 5“ pasiruošęs stebinti naujais sienų piešiniais!

Išsamią programą raste www.malonnyart.lt

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra