2018-12-10; 17:24 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

Gruodžio 3 – oji Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

Socialinės akcijos tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, skatinti toleranciją neįgaliųjų, jų artimųjų, ugdyti, formuoti objektyvią visuomenės nuomonę apie neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, vykdyti bendradarbiavimą tarp įvairių bendruomenės atstovų, inicijuoti akcijos tęstinumą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Akcija vykdoma tą pačią dieną ir valandą visoje Lietuvoje ir Europoje. 15 val. J. Basanavičiaus aikštėje buvo sukurtas „gyvas“ simbolis „Neįgalusis“. Šia akcija visuomenė kviečiama jungtis ir pasakyti, kad „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

Tos pačios dienos pavakarę Marijampolės savivaldybės administracija Tarptautinės Neįgaliųjų dienos proga neįgaliesiems padovanojo  V. Šiškausko koncertą Kultūros centre, prieš kurį Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė padėkos raštus įteiktė: Rūtai Burkšaitienei, Jolantai Jablonskaitei, Alvyrai Jonuškienei, Rimai Liutvinienei, Elvyrai Pažėrienei, Marijai Ražinskienei, Audriui Stankevičiui, Loretai Vasiliauskienei, Daliai Vizbarienei.

Neįgaliųjų šventėje taip pat dalyvavo Marijampolės savivaldybės vicemerai: Romualdas Makauskas, Povilas Isoda, Administracijos direktorius Karolis Podolskis, Tarybos nariai: Darius Kemeraitis, Jonas Grabauskas.

Akcijos Ambasadorius Marijampolės savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas.
Akcijos koordinatorius Marijampolės savivaldybės tarybos narys Artūras Visockis.
Akcijos organizatorius Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos (ŠCPA) pirmininkė Edita Navickienė
Akcijos globėjas LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

Daugiau nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/pg/marijampolessavivaldybe/photos/?ref=page_internal

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra