2019-03-26; 4:54 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Rugsėjo 1-ajai ruošiamasi jau dabar

Šiandien, kovo 25 dieną, Marijampolės savivaldybės taryba pritarė siūlomiems pakeitimams švietimo įstaigose.

Šiais sprendimais prasideda reikalingi pokyčiai, kurie leis beveik visiems mažiesiems užtikrinti galimybę lankyti darželius, o vyresniesiems lankyti mokyklas, atitinkančias jų lūkesčius.

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 dienos Mokolų mokykla – darželis bus restruktūrizuota į Mokolų lopšelį – darželį. Per vasarą bus įrengtos keturios ikimokyklinio ugdymo grupės, kurias lankyti galės nuo 60 iki 80 vaikų priklausomai nuo įrengtų grupių tipo.

Kiekvienas pokytis atneša vienokių ar kitokių nepatogumų. Šiuo atveju tam tikrų nepatogumų gali patirti Mokolų mokyklos – darželio dabartiniai trečių – pirmų klasių mokiniai, nes nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. jie lankys „Šaltinio“ progimnaziją. Tačiau naujieji „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai mokslo metus pradės šiuolaikiškai atnaujintose klasėse. Visi šie pakeitimai yra aptarti su tėveliais ir ugdymo įstaigų bendruomene.

Sausio mėnesį buvo atliekamos visų savivaldybės mokyklų 8-10 klasių mokinių tėvų apklausos, kuriomis buvo siekta išsiaiškinti kokie yra tolimesni mokymosi lūkesčiai. Atsižvelgus į apklausų rezultatus nustatyta, kad didelė dalis progimnazijų mokinių, baigusių aštuonias klases, toliau mokymąsi tęs Sūduvos arba Rygiškių Jono gimnazijose, todėl gimnazijų klasių komplektų skaičius suplanuotas pagal poreikį.

Planuojant pagrindinių mokyklų ir progimnazijų komplektų skaičių buvo atliekama pradinių mokyklų ir mokyklų – darželių ketvirtų klasių mokinių tėvų apklausa. Minėtų ugdymo įstaigų komplektų skaičius buvo sudarytas pagal gautus apklausos rezultatus.

Klasių komplektų skaičius išliks toks pats, kaip ir 2018 metais – 265 klasių komplektai, o patiems mažiausiems bus sukurtos net 7 papildomos grupės.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra