Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada sulaukė garbingų svečių

Balandžio 20-21 d. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyko XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, į kurią atvyko 72 mokiniai iš visos šalies. Olimpiados atidaryme dalyvavo,  moksleivius ir jų mokytojus sveikino ir sėkmės linkėjo LR Seimo nariai Kęstutis Mažeika ir Rūta Miliūtė, kuri perskaitė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinimą olimpiados dalyviams. Jaunuosius istorikus taip pat pasveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas, atliekantis mero pareigas, Povilas Isoda bei Rygiškių Jono gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius.

Pirmą dieną mokiniai atliko testą. Susumavus jo rezultatus, į 20 finalininkų grupę, užimdama aštuntą vietą, pateko Rygiškių Jono gimnazijos 4 gimnazijos klasės mokinė Gabija Tubelevičiūtė (mokinę olimpiadai ruošė mokytojas Vidmantas Žebrauskas). Antrą olimpiados dieną finalininkai varžėsi dėl prizinių vietų, rašydami rašinį (esė). Įvertinusi mokinių istorinius rašinius, vertinimo komisija skyrė vieną pirmąją, dvi antrąsias ir tris trečiąsias vietas. Pirmoji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos 4 gimnazijos klasės mokiniui Viliui Talkevičiui (gimnazisto mokytojas Bernaras Ivanovas).

I-III vietų laimėtojai buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro diplomais, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro medaliais. Padėkos raštus ir atminimo dovanas gavo visi laimėtojai ir jų mokytojai. Gausių dovanų prizininkai sulaukė iš LR europarlamentarų: Bronis Ropė I vietos laimėtojui dovanojo kelionę į Europos Parlamentą (į Briuselį), dar 6 mokiniams, užėmusiems II, III bei IV vietas, kelionę į Briuselį padovanojo Viktoras Uspaskich. Taip pat I-III vietų laimėtojus ir jų mokytojus prizais apdovanojo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas. Finalininkus ir jų mokytojus su pasiektais rezultatais sveikino ir dovanų įteikė LR Seimo nariai: Audronius Ažubalis, Dainius Gaižauskas ir Kęstutis Mažeika.

Olimpiados dalyviai susipažino su Marijampole, mokiniai ir mokytojai kabino varpelius ant konstrukcijos, esančios Jono Basanavičiaus aikštėje, gimnazistai dainavo ir šoko su vaikų ir jaunimo folkloro grupe ,,Žolynukai.“ Antrą olimpiados dieną dalyviai aplankė Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejų bei Paežerių dvarą. Išvykdami svečiai dėkojo Marijampolės savivaldybei ir Rygiškių Jono gimnazijai už gražų ir svetingą priėmimą.

Angelė Mikulienė,
Marijampolės savivaldybės administracijos
Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (4) skaityti