2019-11-20; 21:19 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolietė apdovanota Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“

Šiandien Marijampolės savivaldybės administracijoje marijampolietei Vitalijai Magdelenai Stadalienei buvo įteiktas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus gyventojų saugai“.

„Šis ženklas V. Stadalienei skirtas už kilnų poelgi, kai nepaisydama pavojaus savo gyvybei, vasarą prie Šešupės upės pasižymėjo gelbėdama žmogų: pamačiusi upėje plūduriuojantį vyrą, ištraukė jį iš vandens ir iškvietė medikus, kuriems pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę, – įteikdamas apdovanojimą, sakė Rytis Masys, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Vitalija Stadalienė jau penktoje klasėje, su seserimi išgelbėjo skęstančią draugę. Tai buvo pirmas, bet nepaskutinis kartas, kai moteris išgelbėjo žmogaus gyvybę. Besimokydama Alytaus profesinio rengimo centre ir atlikdama praktiką Prienuose, kartu su kurso drauge nutarė išsimaudyti Nemune, bet draugė, neapskaičiavusi savo jėgų ir upės srovės stiprumo, pradėjo skęsti. Vitalija negalvodama šoko į Nemuno upės verpetą, kad padėtų jau skęsti pradėjusiai draugei ir abi laimingai pasiekė krantą.

„Džiaugiuosi, kad tarp mūsų yra pilietiškų ir atsakingų žmonių, kurie greitai ir nedvejodami priima sprendimus gelbėti į nelaimę patekusį žmogų. Jūs esate pavyzdys kitiems, kad kiekvienas gali savo drąsiu elgesiu padėti kitam, todėl dėkoju jums už drąsą ekstremalioje situacijoje ir išgelbėtą žmogaus gyvybę“, – sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, sveikindamas pasižymėjimo ženklu apdovanotą Mokolų seniūnijos bendruomenės narę.

Marijampolietė Vitalija Stadalienė džiaugėsi gautu apdovanojimu, tačiau teigė, jog šioje situacijoje pasiteisino jos greita reakcija, į pagalbos šauksmą atsiliepė ir padėjo prie upės tą akimirką buvę žmonės ir skubią pagalbą suteikė operatyviai atvykę medikai, kuriems pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę.

Gražiu V. Stadalienės apdovanojimu kartu džiaugėsi artimieji, kurie didžiuojasi savo mama bei Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra