2019-04-23; 7:12 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Atkurtas Lietuvių kalbos draugijos Marijampolės skyrius

Vakar gimtąją kalbą mylinčių, ją puoselėti pasirengusių marijampoliečių grupelė vieningai sutarė – Marijampolėje turi gyvuoti Lietuvių kalbos draugijos skyrius.

Marijampolė dažnai pavadinama gimtosios kalbos lopšiu, vieninteliai turime paminklą „Tautai ir Kalbai“, o draugijos skyriaus neturime. O juk turėjome! 1988 metais, atkūrus Lietuvių kalbos draugiją, buvo įsteigtas ir Marijampolės skyrius. Kaip prisimena Danutė Vidrinskienė, puiki lituanistė, kalbos grožį suvokti mokiusi ne vieną iš mūsų, 1989 metų sausį Marijampolės skyriaus nariai dalyvavo atkurtos LKD suvažiavime, rinkdavosi pasitarti, dalyvaudavo renginiuose. Vėliau gal entuziazmas išblėso, gal kasdienybės rūpesčiai kalbos, kultūros ir tautos paveldo dalykus šalin nustūmė ir skyriaus nebeliko.

Buvusieji nariai Lietuvių kalbos draugijoje lyg ir liko, niekas jų iš sąrašų neišbraukė. Kai kurie iš jų ir toliau domėjosi Lietuvių kalbos draugijos veikla, važiuodavo į konferencijas, dalyvavo suvažiavimuose, tačiau Marijampolėje veiklos nebuvo. Nuolat kirbėjo mintys, kad taip neturi būti. Tuo labiau, kad buvo gautas LKD pirmininkės profesorės dr. Genovaitės Kačiuškevičienės laiškas, raginantis steigti LKD skyrius.  Iniciatyvinė grupė nutarė atsiliepti į kvietimą ir skelbia: 2019 m. balandžio 18 d. atkuriamas Lietuvių kalbos draugijos Marijampolės skyrius, kurio pirmininku vieningai išrinktas režisierius Ričardas Mockus.

Jei  dalyvauti steigiamajame skyriaus susirinkime neturėjote galimybės,  o norėtumėte prisidėti prie skyriaus veiklos, mielai kviečiame. Skambinkite mums tel. Nr.: (8 343) 90 040, 8 687 49 847 arba rašykite el. p. kalbininkas@marijampole.lt

Džiaugsimės kiekvienu, kuris jaučia meilę ir pagarbą kalbai, literatūrai, kultūrai ir visam mūsų protėvių paveldui.  

Zina Eklerienė
Vyr. kalbos tvarkytoja

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti