2018-06-25; 15:02 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės istoriją pasakoja „Cukraus pasaka"

Marijampolės cukraus fabrike birželio 19 d. vyko naujas kūrybinis, kultūrinis projektas „Cukraus pasaka“. Projekto dalyviai turėjo unikalią galimybę lipdyti meno kūrinius iš netradicinės medžiagos - cukraus kristalų masės. Užsiėmimai sudomino įvairaus amžiaus žmones: lipdyti bandė ir mažieji - 5 metų vaikai, ir garbingo amžiaus senjorai.

Projekto „Cukraus pasaka" tikslas - pažinti istorinį Sūduvos krašto kultūros paveldą per kūrybinę veiklą. Dalyviai ne tik lipdė įvairias dekoracijas, jiems buvo pristatyti iš cukraus pagamintų autentiškų pastatų maketai (sumažintos kopijos) ir seniausiojo Lietuvos cukraus fabriko pastatų komplekso atsiradimo istorija.

Tai Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programos dalis, kurios metu Lietuvos-Lenkijos pasienio miestuose yra skatinamas tvartus kultūros paveldo naudojimas Marijampolėje ir Suvalkuose, supažindinant visuomenę su kultūriniais objektais, įtraukiant į menines veiklas ir skatinant turizmą.

Projektą „Menas ir kultūra Lietuvos ir Lenkijos pasienio miestuose kaip turistų traukos objektas” (Projekto Nr. LT-PL-2S-194) vykdo VšĮ "Sveikatingumo idėjos" kartu su partneriais: Suvalkų miestu ir UAB "Lietuvos cukrus".

Giedriaus Šlekio nuotraukos

Komunikacijos skyrius

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra