2020-04-01; 22:37 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Pareigūnai pradeda reidus dėl gaisrų ir karantino taisyklių laikymosi

Pastaruoju metu šalyje stipriai padidėjus žolės gaisrų skaičiui ir dėl karantino miškuose, parkuose ir kitose poilsio vietose gausiai lankantis gyventojams pareigūnai stiprina gaisrų pavojaus prevenciją.

Nuo kovo 31 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnai kartu su policija šalyje pradeda rengti reidus dėl gaisrų atvirosiose teritorijose. Žmonės bus informuojami apie gaisrų prevenciją atvirose teritorijose bei karantino sąlygų laikymąsi.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet atėjus pavasariui, atšilus orams apaugusiose ir nenušienautose pievose, pakelėse, pakrantėse pradedama deginti sausa žolė. Reidai bus rengiami kiekvienoje savivaldybėje, nes kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet atėjus pavasariui, atšilus orams apaugusiose ir nenušienautose pievose, pakelėse, pakrantėse pradedama deginti sausa žolė. Šių žmonių žalingų įpročių nesustabdo nei siaučiantis koronavirusas ir paskelbta pandemija.

Kaip skelbiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija, šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, jų metu išdegė 377 ha pievų, ražienų ir miško paklotės. Reidų metu bus siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į žolės deginimo pavojus ir įspėti gyventojus apie galimas skaudžias pasekmes. Neatsakingas kai kurių gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai liepsnos persimeta į sodybas ar ūkinius pastatus. Už sausos žolės deginimą gyventojams gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, pasistengti ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šalyje paskelbtas karantinas. Ugniagesiai gelbėtojai gesina ne tik gaisrus, bet atlieka ir įvairiausius gelbėjimo darbus. Vienas iš pagrindinių darbų, kurių šiuo metu ypač padaugėjo dėl susidariusios padėties – padėti greitosios pagalbos medikams. Labai prašome visų gyventojų – būkite budrūs, skambindami pagalbos telefonu 112, įsitikinkite, kad Jūsų informacija yra tiksli ir tikrai reikalinga ugniagesių pagalba.

Būkime budrūs ir supratingi, tik laikydamiesi gaisrų prevencijos išvengsime gaisrų pavojaus, o karantino ir saviizoliacijos rekomendacijų įveiksime koronaviruso pandemiją.

Parengta pagal PAGD informaciją
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra