2020-01-22; 18:54 val.

Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Konferencija „Kultūra amžių kaitoje. Prezidentai ir jų prioritetai“: apie „Varpą“ ir Lietuvos prezidentų indėlį kultūrai

Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Kultūra amžių kaitoje. Prezidentai ir jų prioritetai“, skirta tautinio atgimimo laikraščio „Varpas“ 130-osioms metinėms.

Konferencijoje kalbėta apie laikraštį „Varpas“ ir jo reikšmę lietuvių kultūros tapatybės sustiprėjimui, įtaką lietuviškai spaudai ir Marijampolės krašto šviesuolių, Rygiškių Jono gimnazijos auklėtinių bei Lietuvos prezidentų indėlį puoselėjant šalies kultūrą.

Bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė, moderavusi konferenciją, ne kartą akcentavo laikraščio „Varpas“, pradėjusio eiti XIX a., reikšmę lietuvių kultūros tapatybės sustiprėjimui Lietuvoje, jo įtaką lietuviškai spaudai ir lietuvybei bei Lietuvos Prezidentų, ypač mūsų kraštiečio Prezidento Kazio Griniaus, indėlį saugant ir puoselėjant šalies kultūrą.

Konferencijoje pranešimą „Tautinio atgimino laikraščio„Varpas“ reikšmė lietuvių kultūrai“ pristatė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos muziejaus vedėja Judita Zubavičienė. Apie „Varpą“ ir Lietuvos politinę kultūrą“ kalbėjo Europos Komisijos narys, signataras Vytenis Andriukaitis, pranešimą „Prezidentas – tiltas jungiantis išeivišką ir lietuvišką kultūras“ perskaitė Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vadovas Arūnas Antanaitis, apie Prezidento Kazio Griniaus ir jo žmonos Joanos indėlį saugant ir puoselėjant kultūrą pranešime „ Kultūrinė prezidento Kazio Griniaus veikla Lietuvoje“ kalbėjo Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros muziejininkė Marija Navickaitė.

„Santaros“ žurnalo vyriausiasis redaktorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Romualdas Norkus perdavė Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimus konferencijos dalyviams ir pristatė „Santaros“ veiklą pranešime „ Tenutolsta visoks riksmas ir pyktis (kultūros žurnalui „Santara“ - 30 metų“

Petro Kriaučiūno viešojoji biblioteka dėkoja už iniciatyvą ir pagalbą organizuojant konferenciją Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistui ir publicistui Leonui Stepanauskui bei„Santaros“ žurnalo vyriausiajam redaktoriui Romualdui Norkui.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

 

 

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų, parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti – negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra