Pradžia
Pradžia

Prasidėjo įtempta kova dėl „Savanoriškos veiklos sostinės“ vardo

Su kiekviena diena auga intriga, kurie Lietuvos miestai ir miesteliai taps Savanoriškos veiklos sostinėmis. Įsibėgėja pirmą kartą Lietuvoje rengiamas konkursas „Savanoriškos veiklos sostinė“ – savanoriai iš visos Lietuvos pildo anketas ir siūlo idėjas, kurias norėtų įgyvendinti savo mieste. Iki šiol konkurso rengėjai sulaukė įvairių veiklų pasiūlymų net iš dvidešimties Lietuvos miestų ir miestelių.

[miesto ar miestelio pavadinimas] meras [vardas pavardė] ragina kraštiečius aktyviau dalyvauti konkurse ir padovanoti savo gyvenamai vietovei – [miesto ar miestelio pavadinimas] – „Savanoriškos veiklos sostinės“ vardą. Mero teigimu: [vieta mero citatai]

Vienas svarbiausių konkurso tikslų – paskatinti šalies miestus varžytis tarpusavyje dėl „Savanoriškos veiklos sostinės“ titulo, vykdant savanoriškos veiklos iniciatyvas ir, žinoma, populiarinant savanorystę.

Konkurse gali dalyvauti asmenys, jų grupės bei nevyriausybinės organizacijos. Jie kviečiami užpildyti anketą, paskelbtą adresu: www.eurodesk.lt/sostine, ir pasidalinti mintimis bei idėjomis, kokias ir kaip miesto problemas norėtų išspręsti. Prašoma pristatyti ir vieną konkrečią savanorišką akciją, kurią norima įgyvendinti.

Iš viso bus atrinkti ir savanoriškos veiklos sostinėmis paskelbti penki Lietuvos miestai ir miesteliai. Pirmosios trys sostinės bus įvardintos jau gegužės 27 d. Šis titulas kas mėnesį bus perduodamas vis kitam miestui ar miesteliui, o tuo metu „Savanoriškos veiklos sostinė“ taps savanorių ir smalsuolių traukos centru, kuriame prasmingos, kūrybingos ir įdomios veiklos atras tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Tokia iniciatyva Lietuvoje organizuojama pirmą kartą.

Tikima, kad šis titulas bus ir džiaugsmo šaltinis, ir dažnai nematomo, bet tokio svarbaus savanorių darbo įvertinimas, o kartu ir paskatinimas, įkvėpimas naujai veiklai.

„Savanoriškos veiklos sostinėse“ vyks įvairios savanoriškos akcijos. Planuojama suburti aktyvią savanorių bendruomenę, o patiems savanoriams tokia veikla padės plėsti akiratį, įgyti naujų įgūdžių, užmegzti pažinčių bei geriau pažinti save.

Šį konkursą organizuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kuri yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 000 jaunų žmonių. Organizacijos tikslas – kelti jaunimo organizacijų kompetenciją ir atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis, kitais visuomeninio sektoriaus veikėjais.

Konkursą „Savanoriškos veiklos sostinė“ remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Šis konkursas yra savotiška 2011-ųjų – Europos savanoriškos veiklos metų – minėjimo dalis. Informaciją apie konkursą ir nuorodą į anketą galima rasti ir SADM interneto svetainėje www.socmin.lt.

Daugiau informacijos:
Rimantė Ribačiauskaitė
Konkurso „Savanoriškos veiklos sostinės“ koordinatorė
El. paštas: international@lijot.lt
Tel.nr.: 8 5 279 10 14

www.lijot.lt

Konkursos pristatymas

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}