Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kazimiero mugė – šventė mažam ir dideliam

Kovo 11–13 dienomis Kaunas kviečia ūkininkus, amatininkus ir tautodailininkus iš visos Lietuvos į tradicinę Kazimiero mugę. Bene didžiausio kauniečių dėmesio sulaukiančio kasmetinio renginio iniciatorius – ministras Kazys Starkevičius, nuolatinis mugės globėjas.  Kasmet Kaune vykstanti Kazimiero mugė – pats geriausias pavasario pranašas mieste. Po niūrių  žiemos vakarų, šilto, gaivaus oro ir saulės spindulių išsiilgę miestelėnai tiesiog suplūsta į Kauno centrines gatves. Nuo šv. arkangelo Mykolo įgulos bažnyčios, per visą Laisvės alėją, senamiestį iki pat Rotušės nutysusią Kazimiero mugę kasmet aplanko tūkstančiai pirkėjų. Tuo tarpu prekiauti gražias kultūrines tradicijas puoselėjančioje Kazimiero mugėje kasmet pareiškia norą apie tūkstantį prekeivių. 

„Registruodami ūkininkus, amatininkus, tautodailininkus, kitus prekiautojus, visada stengiamės pasidomėti kuo ir kaip jie prekiaus. Siekiant išvengti „kičo“, mūsų, kaip organizatorių, ir mugės dalyvių pasirašomose sutartyse yra numatyta, kad pastarieji prekiaus originaliais gaminiais. Tai padeda gryninti mugės pasiūlos asortimentą, o be to, skatina prekiaujančiuosius daugiau dėmesio skirti gaminių originalumui“, - vakar surengtoje spaudos  konferencijoje, skirtoje pristatyti šių metų Kazimiero mugę,  sakė jos organizatorius Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis.

Kasmet, siekiant skatinti moksleivių verslumą ir aktyvinti neįgaliuosius, Kazimiero mugėje jiems skiriama per 200 vietų nemokamai. Už kitas vietas iš  mugės dalyvių renkamas kuklus mokestis, kelis kartus mažesnis nei kituose tokio pobūdžio renginiuose. Iš dalies mugė šiais metais  finansuojama iš Lietuvos kaimo tinklo. Tai nėra komercinis renginys – 60 proc. surinktų lėšų skiriama kultūrinei programai.

„Šiais metais mugę pradėsime nuotaikinga stilizuota ūkininkų ir amatininkų eisena per Laisvės alėją. Kadangi mugė prasidės po oficialių šventinių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimo renginių, iš Kėdainių krašto muziejaus atvešime ir pačią ilgiausią šalyje 11 metrų austą tautinę juostą. Tikimės, kad  mugės muzikinę programą papildys kitos, gal kiek netikėtos, bet smagios atrakcijos vaikams – mini zoologijos sodas ant ratų, kuriame nedidelius egzotiškus gyvūnus eksponuos Kauno zoologijos sodas. Turime ir kitų sumanymų, tačiau juos išvysite jau apsilankę mugėje“, - paprašyta pristatyti šių metų renginio originaliąją programą sakė ilgametė K.Starkevičiaus padėjėja Eva Dalinkevičienė, kuri jau pastaruosius metus kartu su ,,Girstučio‘‘ kultūros ir sporto rūmų vadybininke Gintare Aleksandravičiene rūpinasi mugės menine programa.     

Prikviesti kauniečius ir kitus svečius į mugę skanauti, pirkti ir gėrėtis turėtų gausi ir įvairi produktų ir dirbinių pasiūla, po atviru dangumi atgiję senieji amatai ar sertifikuoti tautinio paveldo gaminiai, įsimintinų atlikėjų pasirodymai pagrindinėje scenoje prie Kauno muzikinio teatro. Mugės metu čia koncertuoti žada Stasys Liubkevičius, „Jonis“, „Šeduvos bernai“, „Kreizas“ ir kiti atlikėjai. Kaip visada, sekmadienį, išskirtinis mugės organizatorių  dėmesys kultūrinėje programoje bus sutelktas mažiesiems – visose penkiose scenose karaliaus vaikų kolektyvai.   
              
Tris dienas trunkančią Kazimiero mugę - kultūrinę šventę mažam ir dideliam,  vienuoliktus metus organizuoja Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga kartu su miesto savivaldybe, prisidedant verslininkams, kitiems padėjėjams. Norinčiuosius prekiauti Kazimiero mugėje, nuo šiandien (t.y. vasario 10 d.) 9-16 val. kviečiame registruotis adresu: K. Donelaičio g. 2, II a., 222 kab. Telefonai pasiteirauti  –  (8 37) 40 03 57, 8 611 35 846.   
     
Žemės ūkio ministerijos informacija

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}