Socialinės paslaugos
Socialinių paslaugų tikslas – padėti asmeniui (šeimai) ir (ar) bendruomenei išvengti socialinių problemų ir (ar) socialinės rizikos atsiradimo, sudaryti sąlygas asmeniui (šeimai) ugdyti ir (ar) stiprinti gebėjimus savarankiškai spręsti socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, didinti jų socialinę įtrauktį. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 3 str. 2 d.)
Senyvo amžiaus asmuo – sukakęs socialinio draudimo senatvės pensijos amžių asmuo, kuris dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 2 str. 12 d.)
Senyvo amžiaus asmenims
Pagalba į namus
Pagalba į namus asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, kiti asmenys ir jų šeimos (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims).
Paslaugos trukmė ir dažnumas iki 10 val. per savaitę.
Paslauga teikiama asmens namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Raimonda Knygauskaitė-Dvylienė
Pagalbos į namus paslauga
Tel.+370 343 90 008
Dienos socialinė globa
Dienos socialinė globa asmeniui dienos metu teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti vaikai su negalia, suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys.
Paslauga teikiama dienos socialinės globos centruose arba asmens namuose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas
- Dienos socialinės globos centre: nuo 3 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę.
- Asmens namuose: nuo 11 iki 25 val. per savaitę, nuo 11 iki 40 val. per savaitę asmeniui su negalia, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis). Išimtiniais atvejais, kai asmeniui, atsižvelgiant į individualius jo poreikius ir savarankiškumą (asmeniui, iš šeimos narių negaunančiam pagalbos ir (ar) priežiūros, vienam gyvenančiam asmeniui ir kitiems asmenims savivaldybės mero nustatytais atvejais), reikia ilgesnės trukmės paslaugos, gali būti skiriama nuo 11 iki 70 val. per savaitę trukmės paslauga.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Trumpalaikė socialinė globa
Trumpalaikė socialinė globa asmeniui visomis savaitės dienomis arba paromis teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia, vaikai su negalia, senyvo amžiaus asmenys, socialinę riziką patiriantys nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo priklausomi suaugę asmenys.
Paslaugos trukmė ir dažnumas daugiau kaip 10 val. per parą iki 6 mėn. per kalendorinius metus arba iki 5 parų per savaitę neterminuotai institucijoje. Psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigose – iki 18 mėn.
Paslauga teikiama socialinės globos namuose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose, psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Ilgalaikė socialinė globa
Ilgalaikė socialinė globa asmeniui teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti senyvo amžiaus asmenys, suaugę asmenys su negalia.
Paslaugos trukmė ir dažnumas daugiau nei 6 mėn. per metus, neterminuotai.
Paslauga teikiama socialinės globos namuose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose, grupinio gyvenimo namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Suaugęs asmuo su negalia – suaugęs asmuo, kuriam Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nustatyta tvarka nustatytas 55 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis ir kurio galimybės ir pajėgumai savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu, visapusiškai ir veiksmingai dalyvauti visuomenės gyvenime yra riboti. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 2 str. 25 d.)
Suaugusiems asmenims su negalia
Savarankiško gyvenimo namai
Apgyvenimas savarankiško gyvenimo namuose yra namų aplinkos sąlygų sukūrimas ir reikalingų paslaugų suteikimas asmenims (šeimoms), kuriems (kurioms) nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, kad jie (jos) galėtų savarankiškai tvarkytis asmeninį (šeimos) gyvenimą.
Paslaugą gali gauti Suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, kiti asmenys ir jų šeimos
Paslaugos trukmė ir dažnumas pagal poreikį (pagalba užtikrinama visą parą)
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose (savarankiško gyvenimo namuose)
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Alma Štuopienė (Vyriausioji specialistė)
Būsto pritaikymas asmenims su negalia, socialinės dirbtuvės, apgyvendinimas apsaugotame būste.
Tel.+370 343 90 095; +370 614 46 569
Socialinė reabilitacija bendruomenėje
Socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje kompleksiškai pagal negalios pobūdį, sunkumą ir specifiką teikiamos socialinių, savarankiško gyvenimo, mokymosi, darbinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo paslaugos, kuriomis siekiama įgalinti asmenis su negalia savarankiškai gyventi bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos (globėjai), vaikai su negalia ir jų šeimos (globėjai)
Paslaugos trukmė ir dažnumas paslaugos teikiamos pagal nustatytą poreikį bei sudarytą individualų planą. Asmens paslaugos poreikis peržiūrimas kasmet, tačiau jos teikimo asmeniui trukmė – ne ilgesnė nei 3 metai, pagrindinės paslaugos turi būti teikiamos ne mažiau kaip 4 kartus per mėnesį
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose arba asmens namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Laima Žigienė (Vyriausioji specialistė)
Fizinio asmens pripažinimo neveiksniu ar ribotai veiksniu koordinavimas, asmeninė pagalba, socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje.
Tel.+370 343 90 095; +370 620 74 840
Asmeninė pagalba
Asmeninės pagalbos tikslas atsižvelgiant į asmens individualiuosius pagalbos poreikius, suteikti jam individualią pagalbą atliekant darbus ir vykdant veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.
Asmeninę pagalbą gali gauti asmenys su negalia, kurių funkcijos, veikla, dalyvumas dėl negalios yra apriboti (negali savarankiškai orientuotis, nuvykti iš taško A į tašką B ir (ar) tvarkyti asmeninio ir (ar) socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.
Asmeninės pagalbos teikimo laikas ir trukmė (dienų, valandų skaičius) nustatomi atsižvelgiant į asmens individualiuosius pagalbos poreikius. Asmeninė pagalba negali būti teikiama tuo pačiu laiku, kai teikiamos socialinės priežiūros arba socialinės globos paslaugos namuose arba kai asmuo atlieka darbo funkcijas ar dalyvauja užimtumo ir ugdymo veiklose (t. y. asmeninis asistentas nepadeda atlikti darbo funkcijų, užimtumo ir ugdymo veiklų), taip pat asmens miego ir (ar) poilsio metu, kuris su kiekvienu asmeniu suderinamas individualiai. Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas dvejiems metams, jie pradedami skaičiuoti nuo visų šalių pasirašytos Asmeninės pagalbos teikimo sutarties dienos.
Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius, asmens galimybes ir Sutartyje nustatytas sąlygas, padeda asmeniui:
- teikia jam pagalbą atliekant darbus ir vykdant veiklas (darbai ir vykdomos veiklos atliekamos kartu, bet ne už asmenį), kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse;
- teikia jam individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padeda apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);
- lydi jį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbovietę, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikia pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.;
- teikia pagalbą maitinimosi procese (paruošia stalo įrankius, padeda juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, padeda planuoti mitybą ir kt.);
- teikia individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).
Svarbu: Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, darbo funkcijų, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros dėl jo amžiaus procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, mokytojo ar mokinio padėjėjo, studijų padėjėjo, darbo asistento funkcijų, neteikia pagalbos priimant kasdienius sprendimus, nelydi vaiko iki 8 metų į ugdymo įstaigas ir iš jų, neatstovauja vaikui iki 18 metų, nedalyvauja kartu su asmeniu medicininės reabilitacijos veiklose, asmens ugdymo ar užimtumo veiklose, kurios vykdomos socialines ir ugdymo paslaugas teikiančiose įstaigose, nepadeda teisėtiems asmens atstovams užtikrinti jo priežiūros, kurią turi užtikrinti patys teisėti asmens atstovai, ir kt.).
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Laima Žigienė (Vyriausioji specialistė)
Fizinio asmens pripažinimo neveiksniu ar ribotai veiksniu koordinavimas, asmeninė pagalba, socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje.
Tel.+370 343 90 095; +370 620 74 840
Socialinės dirbtuvės
SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ PASLAUGA
Socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje kompleksiškai pagal negalios pobūdį, sunkumą ir specifiką teikiamos socialinių, savarankiško gyvenimo, mokymosi, darbinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo paslaugos, kuriomis siekiama įgalinti asmenis su negalia savarankiškai gyventi bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos (globėjai), vaikai su negalia ir jų šeimos (globėjai)
Paslaugos trukmė ir dažnumas paslaugos teikiamos pagal nustatytą poreikį bei sudarytą individualų planą. Asmens paslaugos poreikis peržiūrimas kasmet, tačiau jos teikimo asmeniui trukmė – ne ilgesnė nei 3 metai, pagrindinės paslaugos turi būti teikiamos ne mažiau kaip 4 kartus per mėnesį
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose arba asmens namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Alma Štuopienė (Vyriausioji specialistė)
Būsto pritaikymas asmenims su negalia, socialinės dirbtuvės, apgyvendinimas apsaugotame būste.
Tel.+370 343 90 095; +370 614 46 569
Apsaugotas būstas
Apgyvenimas apsaugotame būste asmens (šeimos) apgyvendinimas ir pagalbos suteikimas namų aplinkoje, reikalingų paslaugų organizavimas bendruomenėje, siekiant kompensuoti, atkurti, ugdyti, palaikyti ir plėtoti asmens (šeimos) socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys asmenys, kuriems reikalinga atkryčio prevencija
Paslaugos trukmė ir dažnumas apgyvendinimo paslauga – pagal poreikį, pagalba – nuo 1 iki 10 val. per savaitę.
Paslauga teikiama Asmeniui (šeimai) suteiktoje gyvenamojoje vietoje
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Alma Štuopienė (Vyriausioji specialistė)
Būsto pritaikymas asmenims su negalia, socialinės dirbtuvės, apgyvendinimas apsaugotame būste.
Tel.+370 343 90 095; +370 614 46 569
Pagalba į namus
Pagalba į namus asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, kiti asmenys ir jų šeimos (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims).
Paslaugos trukmė ir dažnumas iki 10 val. per savaitę.
Paslauga teikiama asmens namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Raimonda Knygauskaitė-Dvylienė (Vyriausioji specialistė)
Pagalbos į namus paslauga
Tel.+370 343 90 008
Dienos socialinė globa
Dienos socialinė globa asmeniui dienos metu teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti vaikai su negalia, suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys.
Paslauga teikiama dienos socialinės globos centruose arba asmens namuose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas
- Dienos socialinės globos centre: nuo 3 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę.
- Asmens namuose: nuo 11 iki 25 val. per savaitę, nuo 11 iki 40 val. per savaitę asmeniui su negalia, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis). Išimtiniais atvejais, kai asmeniui, atsižvelgiant į individualius jo poreikius ir savarankiškumą (asmeniui, iš šeimos narių negaunančiam pagalbos ir (ar) priežiūros, vienam gyvenančiam asmeniui ir kitiems asmenims savivaldybės mero nustatytais atvejais), reikia ilgesnės trukmės paslaugos, gali būti skiriama nuo 11 iki 70 val. per savaitę trukmės paslauga.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė (Vyriausioji specialistė)
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Trumpalaikė socialinė globa
Trumpalaikė socialinė globa asmeniui visomis savaitės dienomis arba paromis teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti suaugę asmenys su negalia, vaikai su negalia, senyvo amžiaus asmenys, socialinę riziką patiriantys nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo priklausomi suaugę asmenys.
Paslaugos trukmė ir dažnumas daugiau kaip 10 val. per parą iki 6 mėn. per kalendorinius metus arba iki 5 parų per savaitę neterminuotai institucijoje. Psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigose – iki 18 mėn.
Paslauga teikiama socialinės globos namuose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose, psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė (Vyriausioji specialistė)
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Ilgalaikė socialinė globa
Ilgalaikė socialinė globa asmeniui teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti senyvo amžiaus asmenys, suaugę asmenys su negalia.
Paslaugos trukmė ir dažnumas daugiau nei 6 mėn. per metus, neterminuotai.
Paslauga teikiama socialinės globos namuose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose, grupinio gyvenimo namuose.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė (Vyriausioji specialistė)
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Vaikas – žmogus iki 18 metų, išskyrus atvejus, kai Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyta kitaip. Jeigu asmens amžius yra nežinomas ir yra priežasčių manyti, kad jis yra nepilnametis, toks asmuo laikomas vaiku, iki bus nustatyta priešingai. (LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2 str. 11 d. )
Vaikas su negalia – vaikas, kuriam Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis, kuris iš dalies ar visiškai neįgijęs amžių atitinkančio savarankiškumo ir kurio galimybės ugdytis ir dalyvauti visuomenės gyvenime yra ribotos. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 2 str. 28 d.)
Vaikams ir šeimai
Palydėjimo paslauga jaunuoliams
Palydėjimo paslauga jaunuoliams, tai visuma tarpusavyje susijusių paslaugų ir (ar) priemonių, kurios teikiamos ir (ar) įgyvendinamos, siekiant padėti palydėjimo paslaugos jaunuoliams gavėjams prisitaikyti prie socialinės aplinkos, ugdyti jų gebėjimus spręsti kylančias socialines ir kitas problemas, t. y. palengvinti palydėjimo paslaugos jaunuoliams gavėjų socialinę integraciją bendruomenėje.
Paslaugą gali gauti:
- likę be tėvų globos vaikai (nuo 16 m.), kuriems teikiama globa (rūpyba),
- socialinę riziką patiriantys vaikai (nuo 16 m.),
- vaikai (nuo 16 m.), kurie gyvena socialinę riziką patiriančiose šeimose,
- sulaukę pilnametystės asmenys (iki 24 m.), kuriems buvo teikta globa (rūpyba) ar kurie gyveno socialinę riziką patiriančiose šeimose.
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose arba asmens namuose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas:
Paslauga teikiama, iki paslaugos gavėjui sukaks 24 metai.
- Likusiems be tėvų globos vaikams (nuo 16 m.), kuriems teikiama globa (rūpyba):
- pagalba su apgyvendinimu savarankiško gyvenimo namuose teikiama ne mažiau nei 10 val. per parą;
- pagalba be apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose teikiama pagal poreikį.
- Socialinę riziką patiriantiems vaikams (nuo 16 m.), vaikams (nuo 16 m.), gyvenantiems socialinę riziką patiriančiose šeimose, pagalba teikiama nuo 1 iki 10 val. per savaitę.
- Sulaukusiems pilnametystės asmenims (iki 24 m.), kuriems buvo teikta globa (rūpyba) ar kurie gyveno socialinę riziką patiriančiose šeimose (tiek teikiant pagalbą su apgyvendinimu savarankiško gyvenimo namuose ar apsaugotame būste, tiek pagalbą be apgyvendinimo), pagalba teikiama nuo 1 iki 10 val. per savaitę.
Paslaugą teikia (PDF) Maltos Ordino pagalbos tarnyba; Marijampolė, Kęstučio g. 3-1; tel. +370 602 11 419; el. p. gintare.mikulione@maltieciai.lt
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Socialinė priežiūra šeimoms
Socialinė priežiūra šeimoms – tai paslaugos, teikiamos sunkumų patiriančiai šeimai, turinčiai ar besilaukiančiai vaikų (krizė, socialinių įgūdžių stoka, priklausomybės, smurtas artimoje aplinkoje, vaikų nepriežiūra ir pan.), siekiant ją įgalinti savarankiškai rūpintis savo vaikais ir tinkamai juos prižiūrėti, savarankiškai spręsti problemas, užtikrinti emocinę ir psichologinę gerovę, palaikyti glaudesnį santykį su socialine aplinka, stiprinti šeimos narių gebėjimus prižiūrėti, pozityviai auklėti ir ugdyti vaikus nuo gimimo, padėti šeimai sukurti vaikų raidai palankią aplinką ir išvengti socialinės atskirties.
Paslaugą gali gauti:
- socialinę riziką patiriančios šeimos ir jų vaikai,
- vaikus su negalia ar raidos sutrikimų turinčius vaikus auginančios šeimos ir jų vaikai,
- asmenų su negalia šeimos ir jų vaikai.
Paslauga teikiama šeimos namuose, socialinių paslaugų įstaigose, viešosiose erdvėse (pagalba apsiperkant, lankantis kitose įstaigose ir pan.).
Paslaugos trukmė ir dažnumas:
- socialinio darbuotojo apsilankymas šeimos namuose – pagal poreikį, bet ne rečiau kaip vieną kartą per dvi savaites.
- individualios priežiūros darbuotojo apsilankymas šeimos namuose – iki 10 val. per savaitę.
- paslaugos teikimas socialinių paslaugų įstaigoje – pagal poreikį socialinio darbuotojo sprendimu (jei reikia kitų specialistų (pvz., psichologo) pagalbos ar jei taip organizuoti paslaugas efektyviau) arba pagal šeimos narių poreikius (asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas, maitinimo organizavimas ir kt.).
Paslaugą teikia Marijampolės socialinės pagalbos centras; Marijampolė, Vytauto g. 17, tel. +370 615 30 269; el. p. centras@mspc.lt
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Intensyvi krizių įveikimo pagalba
Intensyvi krizių įveikimo pagalba – tai bendravimo, bendradarbiavimo ir sprendimų priėmimo įgūdžių ugdymo, pagalbos, laikino apgyvendinimo (jei asmuo (šeima) dėl patirto smurto, prievartos, nustatyto vaiko apsaugos poreikio ar kitų priežasčių negali naudotis savo gyvenamąja vieta), kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas ir (ar) organizavimas asmeniui (šeimai), siekiant padėti jam (jai) įveikti krizinę situaciją, šalinti jos sukeltas pasekmes ir mažinti krizinės situacijos poveikį asmens (šeimos) gyvenimui, atkurti jo (jos) savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę.
Paslaugą gali gauti:
- vaikai, kuriems pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kiti tos šeimos vaikai kartu su jų atstovais (atstovu) pagal įstatymą,
- socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos,
- socialinę riziką patiriančios šeimos,
- smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantys asmenys,
- kiti asmenys (pvz., smurtą patyrę asmenys, smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantys asmenys, jų vaikai ir kt.). AR RAŠYT????
Paslauga teikiama Socialinių paslaugų įstaigose (pvz., krizių centruose), laikino apgyvendinimo įstaigose šeimoms, turinčioms vaikų, kitose įstaigose.
Paslauga teikimo trukmė ir terminas – pagal poreikį. Nustačius vaiko apsaugos poreikį, kai vaiko laikinoji priežiūra organizuojama socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje, – pagal poreikį, bet ne ilgiau kaip 12 mėnesių nuo vaiko laikinosios priežiūros suorganizavimo dienos.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Sigita Greifenbergerienė (vyriausioji specialistė)
Smurto artimoje aplinkoje prevencija, intensyvi krizių įveikimo pagalba, psichosocialinė pagalba
Tel. + 370 343 90 074
Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų steigėjams, dalyviams ir besirengiantiems jais tapti
Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiesiems jais tapti - atrankos, konsultavimo, mokymų, pagalbos organizavimas ir teikimas globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiesiems jais tapti, jiems suteikiant žinių ir kompetencijų, reikalingų auginant globojamus (rūpinamus), prižiūrimus ir įvaikintus vaikus.
Paslaugą gali gauti:
- vaikus globojantys (rūpinantys), prižiūrintys, įvaikinę asmenys ir jų vaikai,
- šeiminiuose namuose su globojamais (rūpinamais) vaikais dirbantys darbuotojai,
- budinčiais ar nuolatiniais globotojais, globėjais (rūpintojais), šeimynų steigėjais, dalyviais ar įtėviais besirengiantys tapti asmenys.
Paslauga teikiama Globos centruose, kitose socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt., budinčio, nuolatinio globotojo ar globėjo (rūpintojo), įtėvio namuose, šeimynose, šeiminiuose namuose ir kt.
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas nurodytas Globos centro veiklos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos aprašo patvirtinimo“.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Vaikų dienos socialinė priežiūra (vaikų dienos centrai)
Vaikų dienos socialinė priežiūra – tai dienos socialinės priežiūros paslaugos, kuriomis siekiama ugdyti vaiko ir jo šeimos narių socialinius bei gyvenimo įgūdžius. Paslauga teikiama nemokamai.
Paslaugą gali gauti:
- socialinę riziką patiriantys vaikai nuo 6 iki 18 m. ir jų šeimos,
- vaikai nuo 6 iki 18 m. iš socialinę riziką patiriančių šeimų ir jų šeimos,
- vaikai su negalia nuo 6 iki 18 m. ir jų šeimos,
- kiti vaikai nuo 6 iki 18 m. ir jų šeimos (pvz., likę be tėvų globos vaikai).
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose (pvz., vaikų dienos centruose).
Paslaugos teikimo trukmė ir dažnumas - pagal poreikį, bet ne mažiau nei 16 val. per mėnesį
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje
Socialinė reabilitacija asmenims su negalia bendruomenėje - kompleksiškai pagal negalios pobūdį, sunkumą ir specifiką teikiamos socialinių, savarankiško gyvenimo, mokymosi, darbinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ar atkūrimo paslaugos, kuriomis siekiama įgalinti asmenis su negalia savarankiškai gyventi bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje.
Paslaugą gali gauti vaikai su negalia ir jų šeimos (globėjai).
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose arba asmens namuose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas - paslaugos teikiamos pagal nustatytą poreikį bei sudarytą individualų planą. Asmens paslaugos poreikis peržiūrimas kasmet, tačiau jos teikimo asmeniui trukmė – ne ilgesnė nei 3 metai, pagrindinės paslaugos turi būti teikiamos ne mažiau kaip 4 kartus per mėnesį.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Dienos socialinė globa
Trumpalaikė socialinė globa
Trumpalaikė socialinė globa – asmeniui visomis savaitės dienomis arba paromis teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti:
- Vaikai, likę be tėvų globos,
- socialinę riziką patiriantys vaikai,
- iš užsienio valstybės (-ių), kurią (kurias), Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktais duomenimis, ištiko humanitarinė krizė, atvykę nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai ar likę be tėvų globos vaikai (toliau – nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai),
- vaikai su negalia.
Paslauga teikiama vaikų globos namuose nelydimiems nepilnamečiams užsieniečiams, socialinės globos namuose vaikams su negalia, šeiminiuose namuose, šeimynose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas:
- vaikams, likusiems be tėvų globos, ir nelydimiems nepilnamečiams užsieniečiams - iki vaikui pasibaigs laikinoji globa, bet ne ilgiau nei 18 mėn.;
- socialinę riziką patiriantiems vaikams - iki jie bus grąžinti į šeimą, bet ne ilgiau nei 18 mėn.;
- vaikams su negalia - daugiau kaip 10 val. per parą iki 6 mėn. per metus arba iki 5 parų per savaitę neterminuotai institucijoje.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Ilgalaikė socialinė globa
Ilgalaikė socialinė globa – asmeniui teikiama nuolatinė specialistų pagalba, apimanti gyvybiškai svarbių funkcijų palaikymą ir (ar) savarankiškumo ugdymą.
Paslaugą gali gauti:
- be tėvų globos likę vaikai, kuriems nustatyta nuolatinė globa,
- nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai,
- vaikai su negalia.
Paslauga teikiama vaikų globos namuose nelydimiems nepilnamečiams užsieniečiams, socialinės globos namuose vaikams su negalia, šeiminiuose namuose, šeimynose, stacionarinėse ilgalaikės priežiūros įstaigose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas:
Be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta nuolatinė globa, ir nelydimiems nepilnamečiams užsieniečiams - kol vaikas (asmuo) mokosi bendrojo lavinimo, profesinėje, specialiojoje, aukštesniojoje mokykloje, universitete ar kito tipo mokymo įstaigoje (mokymosi laikotarpiu, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 24 metai);
Vaikams su negalia - kol vaikas (asmuo) mokosi bendrojo lavinimo, profesinėje, specialiojoje, aukštesniojoje mokykloje, universitete ar kito tipo mokymo įstaigoje (mokymosi laikotarpiu, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 24 metai).
Paslaugą teikiančios įstaigos (PDF)
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Rasa Matusienė (vyriausioji specialistė)
Dokumentų rengimas dėl vaiko laikinosios priežiūros tėvų prašymu, socialinių paslaugų skyrimo socialinę riziką patiriančioms šeimoms, be tėvų globos likusiems vaikams
Tel. +370 343 90 074
Laikino atokvėpio paslauga
Laikino atokvėpio paslauga – tai pagalba suteikiant galimybę pailsėti asmeniui (šeimai), prižiūrinčiam (-iai) asmenį, kuriam nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikis).
Paslaugą gali gauti asmuo (šeima), prižiūrintis (-ti) prižiūrimą asmenį
Paslauga teikiama prižiūrimo asmens namuose, laikino atokvėpio įstaigoje.
Paslaugos trukmė ir dažnumas – iki 720 val. per metus (dėl vieno prižiūrimo asmens).
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Daiva Lieguvienė (vyriausioji specialistė)
Ilgalaikė socialinė globa , trumpalaikė socialinė globa, dienos socialinė globa.
Tel.+370 343 90 008; +370 616 27 224
Socialinė rizika – veiksniai ir aplinkybės, dėl kurių šeimos ar asmenys patiria arba yra pavojus jiems patirti socialinę atskirtį: suaugusių šeimos narių socialinių įgūdžių tinkamai prižiūrėti ir ugdyti nepilnamečius vaikus (įvaikius) stoka ar nebuvimas; nepilnamečių vaikų (įvaikių) visapusio fizinio, protinio, dvasinio, dorovinio vystymosi ir saugumo sąlygų šeimoje neužtikrinimas; nuo nusikalstamos veikos nukentėjusių asmenų patirta žala; įsitraukimas ar polinkis įsitraukti į nusikalstamas veikas; piktnaudžiavimas psichoaktyviosiomis medžiagomis; priklausomybė nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, azartinių žaidimų ar kitokia priklausomybė; elgetavimas, valkatavimas, benamystė; motyvacijos dalyvauti darbo rinkoje stoka ar nebuvimas. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 2 str. 17 d.)
Socialinę riziką patiriantiems
Maitinimo organizavimas
Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne
Asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas
Laikinas apnakvindinimas
Apgyvendinimas nakvynės namuose
Atviras darbas su jaunimu
Mobilus darbas su jaunimu
Darbas su jaunimu gatvėje
Bendrosios socialinės paslaugos teikiamos asmeniui (šeimai), kurio gebėjimai savarankiškai rūpintis savo (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime gali būti ugdomi ar kompensuojami atskiromis, be nuolatinės specialistų pagalbos teikiamomis paslaugomis.
Bendrosios paslaugos
Sociokultūrinės paslaugos
Psichosocialinė pagalba
Psichosocialinė pagalba – tai pagalba (socialinė, psichologinė, sielovados) asmenims, išgyvenantiems krizę ar patiriantiems stiprius emocinius išgyvenimus (sunkias ligas, netektis, skyrybas šeimoje, psichologinį, moralinį, fizinį ar seksualinį smurtą), ir jų šeimoms, artimiesiems.
Paslauga teikiama nemokamai.
Paslaugą gali gauti:
- vaikai su negalia ir jų šeimos,
- vaikai, kuriems pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra, kiti tos šeimos vaikai kartu su jų atstovais pagal įstatymą,
- suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, artimieji,
- krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančios šeimos ir jų nariai,
- socialinę riziką patyrę ar patiriantys vaikai ir jų šeimos,
- socialinę riziką patyrę ar patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos,
- smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantys asmenys,
- kiti asmenys ir jų šeimos.
Paslauga teikiama socialinių paslaugų įstaigose (psichosocialinės pagalbos centruose, šeimos paramos centruose, paramos šeimai tarnybose ir kt.), asmens namuose.
Paslaugos trukmė ir dažnumas – teikiama pagal poreikį.
Paslaugą gyventojams teikiančios įstaigos
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis
Sigita Greifenbergerienė (vyriausioji specialistė)
Smurto artimoje aplinkoje prevencija, intensyvi krizių įveikimo pagalba, psichosocialinė pagalba
Tel. + 370 343 90 074
Maitinimo organizavimas
Transporto organizavimas
Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne
Asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas
Prevencinės socialinės paslaugos teikiamos visiems asmenims (šeimoms) ir (ar) bendruomenėms, siekiantiems (siekiančioms) stiprinti asmens (šeimos) gebėjimą savarankiškai rūpintis savo (šeimos) gyvenimu, skatinti asmens (šeimos) dalyvavimą visuomenės gyvenime, bendruomenės socialinį aktyvumą ir socialinę įtrauktį, taip pat gilinti asmens (šeimos) žinias ir ugdyti jo (jos) įgūdžius, kad ateityje būtų išvengta galimų socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo. (LR Socialinių paslaugų įstatymo 8 str. 1 d.)
Prevencinės socialinės paslaugos
Prevencinės socialinės paslaugos
Kita aktuali informacija
Informacija artimiesiems, kurių šeimose yra asmenų turinčių psichikos sutrikimų
Pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamos veikos
Informacija apie gestų vertimo paslaugų užsakymą
Marijampolės savivaldybės 2024 m. socialinių paslaugų planas
Marijampolės savivaldybės 2023 m. socialinių paslaugų planas
Marijampolės savivaldybės 2022 m. socialinių paslaugų planas
Marijampolės savivaldybės 2021 m. socialinių paslaugų planas
Marijampolės savivaldybės 2020 m. socialinių paslaugų planas