Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Buktos miške afrikinio kiaulių maro atvejis

Buktos miške afrikinio kiaulių maro atvejis

Marijampolės savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie afrikinio kiaulių maro šernų atvejį medžiotojų klubo „Dovinė“ medžioklės plotuose Buktos miške, Liudvinavo sen. Marijampolės savivaldybėje.

Kaip patvirtino Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, lapkričio 30 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau - NMVRVI ) gavo tyrimo protokolą su teigiamu afrikinio kiaulių maro (toliau - AKM) tyrimo rezultatu. AKM nustatytas trijų metų šerno patelei, kurios gaišena 2018-11-27 d. buvo rasta medžiotojų klubo „Dovinė“ medžioklės plotuose Buktos miške, Liudvinavo sen. Marijampolės sav., radimo vietos koordinatės (54.452813, 23.459293 WGS).

Vadovaujantis laboratorinių tyrimų rezultatais bei įvertinus esamą epizootinę situaciją Buktos miškas, Liudvinavo sen. Marijampolės sav. laikomas AKM užkrėsta teritorija. Tai pirmasis AKM šernų atvejis Buktos miške, tačiau penktasis AKM šernų atvejis Marijampolės savivaldybės teritorijoje šiais metais.

Medžiotojams, kurių medžioklės plotai yra užkrėstose teritorijose, privaloma laikytis saugos nurodymų.
Piliečiams neesant būtinumui, nesilankyti užkrėstose teritorijose, o jose apsilankius laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų, išeinant iš užkrėstų teritorijų dezinfekuoti avalynę.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}