Pradžia
Pradžia

Bus vakcinuojami laukiniai gyvūnai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT Marijampolės VMVT) praneša, kad 2018 m. gegužės 17-18 d.(priklausomai nuo oro sąlygų) numatytas laukinių gyvūnų oralinio vakcinavimo nuo pasiutligės pavasarinis etapas dalyje Marijampolės apskrities teritorijos. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina.  Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų su šia vakcina. Šiemet vakcinavimas bus vykdomas mažesnėje buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje pasiutligė nebuvo registruota pastaruosius trejus metus, todėl pasienyje su Kaliningradu oralinis laukinių gyvūnų vakcinavimas nebevykdomas nuo 2016 m. rudens.

Informuojame, kad vakcinos atitinka visus saugumo standartus ir nekelia grėsmės nei žmonių, nei gyvūnų sveikatai. Nepaisant to, VMVT Marijampolės VMVT rekomenduoja gyventojams neliesti jauko su pasiutligės vakcina, o radus jį prie gyvenamųjų namų, apie tai pranešti VMVT Marijampolės VMVT Tel. 8 343 75547. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau per didelis suėstas kiekis gali sukelti komplikacijų.

VMVT Marijampolės VMVT primena, kad vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus, taip pat reikėtų vengti tiesioginių kontaktų su nepažįstamais, benamiais ar laukiniais gyvūnais. Visi gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) šeimininkai savo augintinius kartą per 12 mėnesių privalo vakcinuoti nuo pasiutligės, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukcijas. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į skiepų pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti datą ir skiepų galiojimo laiką.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nuo pasiutligės pasaulyje miršta daugiau nei 55 tūkst. žmonių, daugiausiai – Azijos ir Afrikos žemynuose. Paskutinis mirties atvejis Lietuvoje užregistruotas 2007 m., kuomet 42 metų vyrui, keliavusiam po Indiją, įkando nežinomas šuo.

VMVT Marijampolės VMVT

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}