Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Informacija dėl išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo

Informacija dėl išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo

Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. buvo įteisinta universali išmoka vaikui (vaiko pinigai). Ši išmoka (30,02 Eur) skiriama ir mokama kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir vaikus profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą bei pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, negu jam sukaks 21 metai. Dėl išmokos vaikui skyrimo gali kreiptis vienas iš vaiką auginančių tėvų ar pats pilnametis asmuo, turintis teisę gauti išmoką.

Savivaldybės administracijos Piniginės paramos skyriaus pateiktais duomenimis, vaiko pinigus savivaldybėje jau gauna 11749 vaikų, tačiau dar yra apie 5 % gyventojų, kurie dar nesikreipė dėl išmokos vaikui gauti.

Tėvai, auginantys vaikus, ir dar nepateikę prašymo išmokai vaikui gauti, raginami tai padaryti kuo greičiau, nes išmoka vaikui gali būti grąžinama tik už 12 mėnesių nuo prašymo skirti išmoką pateikimo dienos, t. y. norintys universalią išmoką vaikui gauti nuo šios išmokos įteisinimo (2018 m. sausio 1 d.), turi pateikti prašymą vėliausiai 2018 m. gruodžio 31 dieną. Asmenims, pateikusiems prašymus po 2019 m. sausio 1 d., išmoka vaikui bus grąžinama už 12 mėnesių nuo prašymo skirti išmoką pateikimo dienos.

Atkreiptinas dėmesys, kad jei vienas iš vaiko tėvų ar abu vaiko tėvai gyvena, dirba ar vykdo savarankišką veiklą ir gauna (ar turi teisę gauti) išmokas vaikams kitoje Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) ar Šveicarijos Konfederacijoje, nustatant teisę į išmokas vaikams Lietuvoje, vadovaujamasi Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais ir atsižvelgiama į tėvų darbinę veiklą bei jų ir vaikų gyvenamąją vietą.

Prašymus dėl išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo galima teikti elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba kreiptis į seniūniją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba pagal nuomojamo būsto vietą. Asmenys, nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, į seniūniją, kurios teritorijoje faktiškai gyvena.

Prašymai priimami:

Igliaukos seniūnijoje, Vytauto g. 19, Igliaukos k., Marijampolės sav.
Gudelių seniūnijoje, Gudelių mstl., Marijampolės sav.
Liudvinavo seniūnijoje, Vytauto g. 6, Liudvinavo mstl., Marijampolės sav.
Marijampolės seniūnijoje, Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Sasnavos seniūnijoje, Sūduvos g. 27, Sasnavos mstl., Marijampolės sav.
Šunskų seniūnijoje, Varpo g. 32, Šunskų mstl., Marijampolės sav.
Degučių seniūnijoje, R. Juknevičiaus g. 28, Marijampolė
Mokolų seniūnijoje, Mokolų g. 61, Marijampolė
Narto seniūnijoje, Lietuvininkų g. 18, Marijampolė

Išsamesnė informacija teikiama telefonais:

Vaida Kučiauskienė, Piniginės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 343) 90 015,· Gintarė Greblikaitė, Piniginės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 343) 90 019.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}