Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Marijampolėje tiekiamas geriamasis vanduo saugus ir kokybiškas

Marijampolėje tiekiamas geriamasis vanduo saugus ir kokybiškas

Rugpjūčio 10 d. vyko Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis įmonėje „Sūduvos vandenys“, kurio metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas ir UAB „Sūduvos vandenys“ laikinasis vadovas pristatė laboratorinių tyrimų rezultatus. Atliktų tyrimų rezultatų rodikliai neviršija ribinių verčių.

Komisija aiškinosi, kaip įmonė UAB „Sūduvos vandenys" vykdo geriamojo vandens stebėseną ir kontrolę, apžiūrėjo vandenvietę. Įmonė nuolat vykdo plovimus (nuo liepos 20 d. atlikti plovimai Marijampolėje Punsko g., Draugystės g., Dariaus ir Girėno g., Stoties g., Vasaros g., Trakų g., Vienybės g., Jablonskio g., Statybininkų g., Sasnavos g., Beržų g., Trakų g., Partizanų g., Fabriko g., Saulės g., Draugystės g. Puskelnių k., Jaunimo g. Baraginės k., Šešupės g. Netičkampio k., Mokyklos g. Netičkampio k., Kaštonų g. Tautkaičių k.) bei daro tyrimus, visą informaciją skelbia savo tinklalapyje www.suduvosvandenys.lt skiltyje „Informacija apie geriamąjį vandenį".

Įmonė jau patikrino dalyje Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų tiekiamo vandens kokybę, iki ugdymo proceso pradžios patikrins ir likusias. Visų tyrimų rezultatų rodikliai neviršija HN 24:2017 nustatytų rodiklių verčių.

Posėdžio metu buvo dar kartą patikinta, kad Marijampolėje viešai tiekiamas geriamasis vanduo yra saugus ir kokybiškas.

Domėjomės ką apie vandens kokybę mano Marijampolės įstaigų vadovai, verslininkai ir paprasti gyventojai?

Mindaugas, gyventojas iš Simno g. „Vandenį iš krano gėriau ir geriu. Gal tik vieną dieną prieš kelias savaites buvau pajutęs blogą kvapą ir skonį, tačiau visa tai praėjo, o dabar viskas yra gerai – mano supratimu vanduo yra kokybiškas.“
Rimanta  Trečiokienė, Mokolų mokyklos-darželio direktorė.  „Sūduvos vandenys“ atstovai apie buvusią situaciją informavo. Įstaigoje ugdymas vyksta nuo rugpjūčio mėnesio.  Vandens kokybė nepablogėjo, jokių pakitimų nepastebėta. Skonis geras, kvapo nėra.
Inga J., anglų kalbos mokytoja, 2 vaikų mama. Įvyko avarija - sureagavo, sutvarkė, pranešė, ištyrė, atsiprašė. Kas nedirba, tas neklysta. Asmeniškai stebėjau realią situaciją, vandens skonis, kvapas pakitę nebuvo – visą laiką naudojau. Visiems linkiu sąmoningumo ir supratimo.
Daina B., vyr. specialistė. Skaitau ir reaguoju į visus pranešimus, susijusius su vandeniu. Ypatingai įvairiuose forumuose perdėtai keliamą paniką, kur norisi paklausti „Ar buvai atsisukęs čiaupą?“. Pati pirmiausiai patikrinu, tačiau nei karto nieko blogo nepastebėjusi dėl neįprasto skonio ar kvapo, visą laiką naudoju vandenį iš čiaupo.
Irmutė M., kavinės „Sūduvos arka“, įsikūrusios Vasaros g., vadybininkė. Maisto gamyba kavinėje nebuvo nutrūkusi. Kol vyko vandentiekio tinklų plovimo darbai, įmonė apsirūpino fasuotu vandeniu, o vėliau, kaip ir įprastai, naudojo viešai tiekiamą geriamąjį vandenį. Šiuo metu nei iš kavinės darbuotojų, nei iš klientų jokių nusiskundimų negauna.
Eugenija Stramskienė, lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė. Geriamas vanduo vaikams į grupes duodamas fasuotuose buteliuose, kuriais anksčiau aprūpino „Sūduvos vandenys“, o maisto gaminimui naudojamas vandentiekio vanduo, kuris yra ištirtas ir atitinka reikalavimus.
Marytė, Medžiotojų g. gyventoja. Šiuo metu nejaučiu jokio keisto vandens skonio ar kvapo – gaminu valgyti, prausiuosi ir jį geriu. Girdžiu iš aplinkinių, kad jie vis dar perka vandenį, bet čia, manau, tik baimė vėl pradėti jį vartoti.
Mantas Čėsna, Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius. Nuo liepos 19 d. mūsų įstaigoje nebuvo registruotas nė vienas sveikatos sutrikimo atvejis dėl galimai vandens sukeltų priežasčių. Dėl susiklosčiusios situacijos gydymo įstaiga nepatyrė nepatogumų. O esant reikalui „Sūduvos vandenys“ buvo pasiruošę padėti. Aš asmeniškai kaip vartotojas namuose įprastai vartojau vandenį ir nemačiau reikalo jo atsisakyti.

 

 Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}