Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Pasirūpinkite vaiko sveikatos pažymėjimu

Pasirūpinkite vaiko sveikatos pažymėjimu

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Kasmet iki rugsėjo 15 d., Vaiko sveikatos pažymėjimas, kuriame gydytojas pateikia išvadas ir rekomendacijas pedagogams dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje, įskaitant ir kūno kultūros pamokas, turi būti pateikiamas ugdymo įstaigai. Sveikatos pažymėjime taip pat nurodomos pirmosios pagalbos priemonės, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje dėl jo turimų sveikatos sutrikimų (alergijos, lėtinių ligų ir kt.).

Atkreipiame dėmesį, kad nei vaiko profilaktinė apžiūra, nei gydytojo išduotas Vaiko sveikatos pažymėjimas šeimai nieko nekainuoja, nes šios išlaidos dengiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Svarbu suvokti, kad tyrimus būtina atlikti ne dėl pažymos, prieš stovyklą, darželį ar mokyklą, bet dėl vaiko sveikatos!

Pasibaigus vaikų mokslo metams, primename kad vasaros atostogos pats tinkamiausias laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu.

DĖMESIO nuo 2018 m. birželio 1 d. vaiko sveikatos pažymėjimas pildomas elektroniniu būdu, t.y. tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

Daugiau informacijos rasite adresu:

http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Vaiko-sveikatos-patikrinimas-t%C4%97vai-raginami-nelaukti-rugs%C4%97jo.aspx

Sveikatos priežiūros skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}