Pradžia
Pradžia

Šunskų miške afrikinio kiaulių maro atvejis

Šunskų miške afrikinio kiaulių maro atvejis

Marijampolės savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie afrikinio kiaulių maro šernų atvejį Šunskų miške.

Kaip patvirtino Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, lapkričio 26 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau - NMVRVI ) gavo tyrimo protokolą su teigiamu afrikinio kiaulių maro (toliau - AKM) tyrimo rezultatu.

Vadovaujantis laboratorinių tyrimų rezultatais bei įvertinus esamą epizootinę situaciją, Šunskų miškas, Šunskų sen. Marijampolės sav. laikomas AKM užkrėsta teritorija. Tai pirmasis AKM šernų atvejis Marijampolės savivaldybės Šunskų seniūnijos Šunskų miške, tačiau tai ketvirtasis AKM šernų atvejis Marijampolės savivaldybės teritorijoje šiais metais.

Medžiotojams, kurių medžioklės plotai yra užkrėstose teritorijose privaloma laikytis saugos nurodymų.
Piliečiams neesant būtinumui, nesilankyti užkrėstose teritorijose, o jose apsilankius laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų, išeinant iš užkrėstų teritorijų dezinfekuoti avalynę.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}