Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Varnabūdės miške trečias afrikinio kiaulių maro atvejis

Varnabūdės miške trečias afrikinio kiaulių maro atvejis

Marijampolės savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie trečiąjį afrikinio kiaulių maro šernų atvejį Varnabūdės miške.

Kaip patvirtino Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, spalio 12 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta, jog šiųmečiai šernai, kurių gaišenas rado Marijampolės medžiotojų klubo „Amalva“ medžiotojai, sirgo būtent šia užkrečiama virusine liga. Iš viso Marijampolės savivaldybės teritorijoje afrikinis kiaulių maras nustatytas 4 šernams.

Primename, kad Varnabūdės miško teritorija nuo 2018 m. rugsėjo 13 d. laikoma užkrėsta afrikiniu kiaulių maru. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nurodo piliečiams nesant būtinumui nesilankyti afrikiniu kiaulių maru užkrėstoje teritorijoje. Jei lankymasis neišvengiamas, būtina laikytis biosaugos priemonių: išvykstant iš miško dezinfekuoti batus ir transporto priemonės ratus, miške nepalikti maisto likučių. Itin svarbu neiti su tais pačiais drabužiais ir apavu į savo ūkius, kad nebūtų perneštas pavojingos ligos užkratas.

Labai svarbu, kad aptikus gaišenas apie tai būtų informuota valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pagal būtinumą bus skelbiami apribojimai ir kitoms aplinkinėms miškingoms teritorijoms.

Komunikacijos skyrius

 

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}