Pradžia
Pradžia

Apie apdovanojimus

2021-08-30 Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimas Nr. 1-224 „Dėl Marijampolės savivaldybės apdovanojimų nuostatų patvirtinimo“  >>
2021-09-27 Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimas Nr. 1-244 „Dėl Marijampolės savivaldybės apdovanojimų komisijos sudarymo“  >>
Marijampolės savivaldybės apdovanojimo ženklui skirti  forma

 

Marijampolės garbės piliečio ženklas

Priekinė ženklo dalis (aversas)
Marijampolės garbės piliečio ženklas - dviejų aukštų, laužytas, lengvai išgaubtas stačiakampis.

1-asis aukštas
Stilizuotas kryžius, primenantis tautinę ornamentiką, susideda iš keturių stilizuotų lelijų. Žalvario kryžius dengtas baltu emaliu, krašteliai paauksuoti. Kiekvieną leliją įstrižai kerta trys auksu dengti kvadratai, simbolizuojantys Dieviškąją Trejybę.
Keturios lelijos sujungtos paauksuotomis lauro lapų šakelėmis, kurios dengtos žaliu emaliu. Lelijas su centriniu skydu jungia raudonas apvadas, puoštas aukso krašteliu. Apvado baltojoje dalyje įrašyti žodžiai „Marijampolės garbės pilietis”.
Dieviškosios Trejybės simbolis ir lelijų balta spalva simbolizuoja šviesą, pradžią, gėrį. Taip akcentuojama nuopelnų vertė, karališkoji didybė, narsa, gyvybė ir gėris.

2-asis aukštas
Auksuoto žalvario Marijampolės miesto herbas raudonu emaliu  dengto skydo fone. Herbe pavaizduotas šv. Jurgis, smeigiantis sidabrine ietimi juodą slibiną. Bažnyčios gyvenime šv.Jurgis yra tapęs gėrio kovos su blogiu simboliu. Marijampolės miestas pasirinko jį savo globėju, kad gintų nuo priešų, neleistų skriausti silpnesniųjų, t.y. kovotų su blogiu.Vyraujančios ženklo spalvos yra geltona, žalia ir raudona. - tai Tėvynės vėliavos spalvos. Geltona spalva - tai saulė, šviesa, gyvybė. Žalia - tėviškės gamta ir gražesnio gyvenimo viltys. Raudona - tai kova ir vienybė.

Prie ženklo pritvirtintas raudonas kaspinas, puoštas Valstybės vėliavos spalvų juostelėmis: geltona, žalia, raudona.

Antroji ženklo pusė (reversas)
Žalvaryje išgraviruota ženklo metrika:
Pagaminta 20_ metais
Laidos Nr.
Ženklo Nr.
Įkomponuotas posakis:
Paulatim summa petuntur, lot.
Viršūnės pasiekiamos pamažu, liet.
Ženklo autorius - Vytenis JakunskasŠv. Jurgio Marijampolės globėjo ordinas

Ordinas susideda iš trijų detalių, gaminamas iš Ag 925 prabos sidabro.
Didžiausia detalė – 50 mm pločio ir 50 mm aukščio kryžius dengtas baltu ir žaliu emaliu. Kryžiaus fone stilizuoti saulės spinduliai einantys iš centro. Visas kryžius ir spinduliai – auksuoti.

Ordino averso centre – tonuotas 24 mm apskritimas, kurio centre pavaizduotas šv. Jurgis.

Ordino reverse centre – tonuotas 24 mm apskritimas, kuriame yra užrašas didžiosiomis raidėmis ŠV. JURGIS MARIJAMPOLĖS GLOBĖJAS. Užrašo apačioje įkomponuotas ordino eilės numeris ir gamintojo ženklas.

Ordinas su kaspinu sujungti pakabuku. Ordinas kabinamas ant kaklo.
Kaspinas 26 mm pločio, muaro. Kaspino kraštuose simetriškai išdėstytos žalios ir baltos spalvos siūlų juostelės, centre  – aukso spalvos juosta.

Ordino pakaitas – miniatiūra. Miniatiūra yra sumažintas ordinas be kaspino, 12 mm pločio ir 12 mm aukščio. Miniatiūra auksuota, tik centrinė detalė tonuoto sidabro. Miniatiūros reversas – smeigė su „drugeliu“.Šv. Jurgio Marijampolės globėjo medalis

Medalis apskritas 37 mm skersmens, gaminamas iš Ag 925 prabos sidabro.

Medalio averso centre – šv. Jurgis. Medalio fone – spinduliai einantys iš centro. Medalio krašte išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis ŠV. JURGIS MARIJAMPOLĖS GLOBĖJAS.

Medalio reverse – lotyniškas užrašas didžiosiomis raidėmis VINCE MALUM IN BONO. Žemiau lietuviškas vertimas didžiosiomis raidėmis BLOGĮ NUGALĖK GERUMU. Užrašo apačioje įkomponuotas medalio eilės numeris ir gamintojo ženklas. Medalis su kaspinu sujungti pakabuku per kurį pervertas kaspinas. Medalio užsegimas – „žiogelis“.

Kaspinas 32 mm pločio ir 42 mm ilgio, muaro. Kaspino kraštuose simetriškai išdėstytos žalios ir baltos spalvos siūlų juostelės, centre  – aukso spalvos juosta.

Medalio pakaitas – miniatiūra. Miniatiūra yra sumažintas medalis, 16 mm skersmens ir pakabinta ant 13 mm pločio ir 23 mm ilgio kaspinėlio. Miniatiūros užsegimas – smeigė su „drugeliu“.UAB „Lietuvos monetų kalykla“ juvelyras - dizaineris Tadas Deksnys

Informacija atnaujinta 2021-10-07 12:00