Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos modernizavimas ir paslaugų plėtra


Europos regioninės plėtros fondas

www.esinvesticijos.lt
   
VP priemonės pavadinimas Projekto pavadinimas Projekto vertė Projekto įgyvendinimo pabaiga
Modernizuoti savivaldybių kultūros infrastruktūrą Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos modernizavimas ir paslaugų plėtra 859.114,39 Eur 2019 m. vasario mėn.

Atsinaujinusi Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka lankytojams atvėrė ne tik naujas, modernias erdves, bet siūlo daug inovatyvių ir interaktyvių priemonių bei paslaugų, kurios atitinka šiuolaikinės visuomenės poreikius ir yra pritaikytos visų amžiaus grupių bei įvairių interesų žmonėms. Rekonstruota ir moderni šiuolaikiška biblioteka tai prasminga, tikslinga ir perspektyvi investicija gerinant marijampoliečių gyvenimo kokybę. Bibliotekoje atsirado naujos galimybės naudotis turtingais bibliotekos fondais, puikios atviros erdvės skaitymui, kūrybai, bendravimui, jaunimo pramogoms, įvairių renginių organizavimui.

Bibliotekoje įrengtos modernizuotos atviros vidaus erdvės suteikia lankytojams patogų ir laisvą bibliotekų fondų pasiekiamumą, jaukios ir patogios funkcinės zonos pritaikytos neformaliam bendravimui ir saviraiškai bei individualiam darbui. Sukurtos modernios, kompiuterizuotos lankytojų vietos sudaro naujas galimybes elektroninės informacijos išteklių pasiekiamumui bei vaizdo ir garso įrašų peržiūrai/perklausai. Jaunimui įrengta jauki interaktyvių technologijų erdvė, kurioje galima išbandyti virtualios realybės akinius bei kitą naujausią informacinę įrangą. Šiuolaikiškam lankytojų aptarnavimui sukurtos ergonomiškos ir pažangia kompiuterine technika aprūpintos darbo vietos bibliotekos personalui.

Siekiant užtikrinti patogų patekimą ir naudojimąsi bibliotekos paslaugomis žmonėms su negalia, įrengtas modernus liftas, kuris leidža lengvai patekti į antrą aukštą bei įrengtos negalią turintys asmenims pritaikytos sanitarinės patalpos. Bibliotekoje įrengtos dvi modernios salės, kuriose sudarytos puikios galimybės organizuoti įvairius renginius bei realizuoti įvairius kūrybinius sumanymus.

Projekto metu ne tik modernizuotos bibliotekos vidaus patalpos, bet ir atlikti pastato išorės atnaujinimo darbai, kurie suteikė pastatui modernumo ir šiuolaikiškumo.