Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Pašešupio parkas

Pašešupio parkas dendrologinę vertę turinti teritorija, užimanti 27,39 ha plotą. Įspūdingi Šešupės vingiai juosia didžiausią mieste parką, o medžių alėjos nuteikia ramiam ir jaukiam pasivaikščiojimui.

Šiuo metu, Pašešupio parke įgyvendinami net trys projektai. Pirmuoju projektu įgyvendinami Marijampolės Pašešupio parko pėsčiųjų-dviračių takų remonto ir įrengimo darbai nuo tilto R. Juknevičiaus g. iki „Hikvision“ futbolo arenos. Šio projekto metu įrengiamas daugiau nei pusantro kilometro ilgio ir pustrečio metro pločio pėsčiųjų-dviračių takas, grįstas betoninėmis trinkelėmis. Šis pagrindinis takas, einantis per visą Pašešupio parką, bus apšviestas, o pailsėti ir pasigrožėti tekančios Šešupės vaizdais bus galima prisėdus ant naujų suolelių.

Antruoju, Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio sutvarkymo, projektu atnaujinama esamų pėsčiųjų takų danga ir įrengiamas naujas 3000 metrų ilgio pažintinis dendrologinis takas. Vaikščiojant šiuo taku bus galima susipažinti su retais, vertingais ir įdomiais parke augančiais medžiais, kurie bus išsamiai aprašyti įrengtuose informaciniuose stenduose. Pailsėti ir pasigrožėti nuostabia gamta parko lankytojai galės įrengtoje regykloje, kurią papuoš stilizuoti kubo formos suoleliai. Šalia pažintinio tako bus pastatyta apie 80 poilsio suolelių, todėl kiekvienas išėjęs pasivaikščioti galės rasti ramią vietą atokvėpiui.

Pašešupio parke tyvuliuojantys vandens telkiniai taip pat nelieka užmiršti – jie jau išvalyti, sutvarkyti jų šlaitai ir priekrantės, o kad parko lankytojus dar labiau džiugintų gamtos vaizdai, šalia didžiojo tvenkinio bus įsėta žydinti pieva, kuri tikrai vilios mėgėjus fotografuoti. Parkas taip pat buvo papildytas beveik 1000 naujų medžių ir krūmų.

Įgyvendinus trečiąjį, sporto, poilsio ir žaidimų infrastruktūros sutvarkymo, projektą Pašešupio parke atsiras erdvės aktyviam laisvalaikiui. Marijampoliečiai ir svečiai smagiai laiką leisti galės badmintono, paplūdimio tinklinio, lauko teniso, disko golfo ir futbolo golfo aikštelėse ar išbandyti jėgas žaisdami lauko šachmatais. Mažiesiems bus įrengtos patogios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Tuos, kurie į parką atvažiuos su dviračiais, tikrai sudomins specialiai įrengta dviračių trasa su kalneliais. Mėgstantys vandens pramogas čia ras naujai įrengtą maudyklą ir persirengimo kabinas. Lankytojų patogumui bus įrengtas lauko tualetas, geriamo vandens kolonėlė, o mėgstantys paiškylauti galės naudotis įrengta grilio zona.