Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Atidaryta jubiliejinė menininko Audriaus Plioplio paroda, skambėjo nuoširdūs kraštiečių sveikinimai

Atidaryta jubiliejinė menininko Audriaus Plioplio paroda, skambėjo nuoširdūs kraštiečių sveikinimai

Marijampolės kultūros centre kraštietis, išeivijos menininkas dr. Audrius Plioplys paminėjo 70-ties metų jubiliejų. Šia proga atidaryta  paroda „Sibiro sielos“, pristatyta meninė instaliacija „Protėviams atminti" bei performansas „Protėvių takais“.

Čikagoje gyvenantį lietuvių kilmės neurologą bei menininką A. Plioplį, kuriantį išskirtinius meno kūrinius, jubiliejaus proga pagerbė gausus būrys  kraštiečių ir bičiulių, nes vizitų Lietuvoje metu pristatyta daug kūrybinių darbų, surengta daug susitikimų ir parodų.

Šio jubiliejinio sugrįžimo metu dr. A. Plioplys savo kūrybos parodas ir susitikimus rengė Sūduvoje – protėvių krašte. Audrius Plioplys kartu su Marijampolės kultūros centru įgyvendina projektą – meninę instaliaciją prie Varnupių piliakalnio, skirtą prof. Marijos Gimbutienės 100-mečiui.

Jubiliatą dr. Audrių Plioplį, Marijampolės savivaldybės vardu, jubiliatą dr. Audrių Plioplį pasveikino mero pavaduotojas Artūras Visockis, linkėdamas gražių ir kūrybingų metų ir pakvietė sugrįžti į protėvių žemę su savo meniniais ir kūrybiniais sumanymais kitais metais, kai Marijampolė minės Magdeburgo teisės suteikimo Marijampolei 230-mečio sukaktį ir Sūduvos metus.

Gydytojo  ir menininko A. Plioplio kuriami paveikslai yra daugiasluoksniai. Savo kūryboje jis naudoja įvairias technikas: instaliacijas, tapybą, fotografiją, tekstinius ir grafinius elementus, skaitmeninės spaudos technologijas. Jo darbuose harmoningai susilieja menas ir mokslas. Autorius yra surengęs daugiau nei 50 individualių parodų, dalyvavęs daugiau nei 100 grupinių ekspozicijų, jo darbai yra įtraukti į tarptautinių parodų katalogus.. Menininkas Marijampolės kultūros centro Sūduvos meno galerijai  taip pat yra padovanojęs savo darbų. Nuoširdi kūrybinė draugystė A. Plioplį siejo su kita mūsų kraštiete dailininke Magdalena Birute Stankūniene.

Kultūros centro Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje jubiliejinė  menininko Audriaus Plioplio paroda „Sibiro sielos“ veiks iki  spalio 5 d. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti šiais neįprastais kūriniais,  paliečiančiais ir protą, ir dvasią.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}