Atsakingas elgesys prie vandens saugo gyvybes
Joninės mums, lietuviams, ypatinga ir svarbi šventė. Daugelis trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos šventę švęsime prie upių, ežerų ir kitų vandens telkinių, nes sinoptikai žada palankų orą. Deja, poilsis prie vandens telkinių ne visada baigiasi tik gerais įspūdžiais. Vanduo kiekvieną vasarą pareikalauja aukų, kurių dažnai būtų galima išvengti laikantis elementarių saugumo taisyklių.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba gyventojus ragina gyventojus atsakingai mėgautis vasaros malonumais ir primena pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu prie vandens.
Specialistai pabrėžia, kad nelaimės prie vandens dažniausiai įvyksta dėl neatsargaus elgesio ir saugumo taisyklių nepaisymo ir primena, kad nelaimių riziką didina alkoholio vartojimas, vaikų palikimas be priežiūros, maudynės vienumoje ar nežinomose vietose, savo jėgų pervertinimas, šuoliai į nepažįstamą vandens telkinį, maudynės audros metu bei plaukiojimui nepritaikytų priemonių naudojimas. Todėl gyventojai, artimiausiomis dienomis ketinantys leisti laiką prie vandens, raginami atsakingai vertinti galimus pavojus ir pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu.
Jeigu nutiko nelaimė ir pastebėjote skęstantį žmogų, pirmiausia kvieskite pagalbą telefonu 112 ir stenkitės padėti jam saugiais būdais, nerizikuodami savo gyvybe.
Tegul Joninių savaitgalis būna kupinas gerų emocijų, o svarbiausia – saugus. Mėgaukimės vasara atsakingai!
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius



Komentarai
{{msg}}