Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Į gimtinę sugrįžo su pirmąja poezijos knyga

Į gimtinę sugrįžo su pirmąja poezijos  knyga

Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekoje  savo pirmąją knygą „Kiaunės jaukinimas" pristatė marijampolietė, šiuo metu su šeima gyvenanti Vokietijoje, dr. Sandra Petraškaitė-Pabst.

Knygos pristatyme dalyvavo autorė, kuri yra kilusi iš Baraginės,  kraštiečiai, kurie nuoširdžiai džiaugėsi  susitikimu, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, kurią yra baigusi Sandra,  neformaliojo ugdymo grupės „Žodžio galia“ gimnazistai, kurie skaitė autorės eiles, ir mokytoja Vida Balickienė, kuri moderavo šį renginį, buvę autorės mokytojai, draugai ir pažįstami.

Sandra Petraškaitė-Pabst, baigusi Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją,  studijavo Vilniaus universitete vokiečių kalbotyrą,  vėliau Manheimo universitete apgynė daktaro disertaciją. 2006 –2016 m. Vokietijos universitetuose dirbo germanistinės lingvistikos dėstytoja, analizavo kalbinius bei kultūrinius fenomenus vokiečių ir lietuvių kalbų lyginamuoju pagrindu, vykdo bendrus projektus su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis.

Dr. Sandra Petraškaitė-Pabst  yra sukūrusi šeimą  ir gyvena bei dirba Vokietijoje.  Yra Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos narė, lituanistinio švietimo kuratorė, savo moksline ir šviečiamąja veikla propaguoja lietuviškos tapatybės išlaikymo ir perdavimo užsienyje svarbą. 2011 m. Štutgarte įkūrė lituanistinę mokyklėlę.  Kaip buvusi Štutgarto lituanistinės mokyklėlės vadovė, mielai  dalijasi darbo lituanistinėje  mokyklėlėje patirtimi, pasakoja apie gyvenimo svetur patirtį bei naujai atrandamo lietuviškumo vertę. Kasmet aktyviai dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamuose renginiuose.

Dr. Sandra Petraiškaitė-Pabst – Vokietijos Lietuvių kultūros instituto (LKI), veikiančio nuo 1981m., įsikūrusio Rennhof pilyje, Hiutenfelde, vadovė.

 Jaukus ir šiltas sugrįžimo su pirmąja poezijos knyga „Kiaunės jaukinimas" susitikimas, kaip sakė pati autorė,  tarsi sugrįžimas į vaikystę ir jaunystę, kada taip pat labai domėjosi poezija, dalyvavo įvairiuose renginiuose.  Vakaras buvo  šiltas, kupinas poezijos,  muzikos, daug šiltų žodžių ir sveikinimų,  kaip ir autorės kūryba – nuoširdūs ir jausmingi eilėraščiai, tarsi artimo žmogaus balsas į širdį,  su nuoširdžia nostalgija tėviškei, lietuviškumo  šaknų išsaugojimui. 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}