Pradžia
Pradžia

Įkurtuvių nuotaikos „Suvalkijos saulytės“ vaikų dienos centre

Įkurtuvių nuotaikos „Suvalkijos saulytės“ vaikų dienos centre

Marijampolėje savo veiklą aktyviai vystanti asociacija „Suvalkijos saulytės“, vienijanti šeimas, auginančias vaikus, turinčius Dauno sindromą ar autizmo spektro sutrikimų, atidarė specialių poreikių vaikams skirtą, moderniai pritaikytą jų ugdymui dienos centrą.

Atidarymo šventėje, kuri buvo planuota kovo mėnesį, minint Pasaulinę Dauno sindromo arba Skirtingų kojinių dieną, bet dėl karantino buvo atidėta, apsilankė savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis, administracijos direktorius Karolis Podolskis ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė.

Savivaldybės vadovas P. Isoda, sveikindamas šio centro sumanytojas – asociacijos „Suvalkijos saulytės“ įkūrėjas Ingridą Januškienę ir Sigitą Barišauskienę, džiaugėsi, kad savivaldybės, rėmėjų ir partnerių pagalba pavyko įgyvendinti šį gražų sumanymą ir nuo šiol marijampoliečių šeimos, auginančios vaikučius su Dauno sindromu ar kitomis negaliomis, centre įkurtose naujose ir pritaikytose erdvėse galės bendrauti ir gauti tinkamas bei kokybiškas paslaugas.

Savivaldybė prieš metus įsikūrusiai asociacijai „Suvalkijos saulytės“ nemokamai skyrė patalpas Petro Armino mokykloje, finansinę paramą patalpų remontui bei pradžios veiklai, kuri prisidėjo prie sukūrimo galimybių Marijampolėje specialiųjų poreikių turintiems vaikams dalyvauti įvairiose sociokultūrinėse veiklose, kuri mažina tokius vaikus auginančių šeimų socialinę atskirtį ir padėtų joms užtikrinti savo atžalų ugdymą.

Centras įkurtas  kartu su VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros institutu įgyvendinant bendrą projektą „Mūsų saulytės“, kuriuo siekiama padidinti vaikų su negalia ir jų šeimos narių integraciją į visuomenę Marijampolėje per dienos centro įvairių veiklų organizavimą.  Įrengiant vaiko dienos centro erdves, iš projekto lėšų  buvo nupirkta reikalinga įranga, specialios priemonės, būtinos bendravimo įgūdžiams lavinti, meniniams ir kūrybiniams užsiėmimams vykdyti. Centro patalpose vaikams, turintiems Dauno sindromą ir kitas negalias, bus organizuojamos sveikatingumo mankštos, komunikacijos lavinimo, meniniai-kūrybiniai bei kitokie užsiėmimai. Veiklas organizuos logopedas, kineziterapijos, sveikos gyvensenos ir meninio ugdymo specialistai. Vykdant įvairias grupines veiklas, į jas taip pat bus kviečiami įsitraukti savanoriai, kuriems bus organizuojami mokymai, kaip dirbti vaikų su negalia dienos centruose. Šis projektas finansuojamas pagal Marijampolės miesto vietos veiklos grupės strategiją, Europos socialinio fondo lėšomis.

„Suvalkijos saulytės“ vaikų dienos centro atidarymo proga įkūrėjas sveikino Marijampolės savivaldybės, Marijampolės moterų Lions klubo ir VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros instituto atstovai.

Asociacijos „Suvalkijos saulytės“ atlikta apklausa parodė, kad šiuo metu centro paslaugų poreikis  būtinas per 20 marijampoliečių šeimų, auginančių vaikučius su Dauno sindromu ar kitomis negaliomis, kuriems lavinti labai reikalingos specialiai įrengtos patalpos su negalią turintiems pritaikytais baldais ir specialia lytėjimo, matymo, klausos, kalbos, motorikos įgūdžius lavinančia įranga.

Dienos centro „Suvalkijos saulytės“ organizatorės Ingrida Januškienė ir Sigita Barišauskienė nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie centro įkūrimo, derina būtinų specialistų, galinčių dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais sąrašus ir tikisi, kad centras ne tik sudarys galimybes ugdyti vaikus, bet ir suvienys juos auginančias šeimas.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}