Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Kaip ir kiekvienais metais švarinama Šešupės upė

Kaip ir kiekvienais metais švarinama Šešupės upė

Šią savaitę marijampoliečiai jau turėjo pastebėti Šešupės upėje burzgiančią techniką, kuri kaip ir kiekvienais metais šienauja upę. Šis jau eilę metų vykdomas procesas užtikrina upės švarą ir kuria patrauklesnį vandens telkinio estetinį vaizdą.

Pasak Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo Jono Kurtinaičio, darbai vykdomi pagal planą ir karantinas tam neturėjo jokios įtakos, kadangi vadovaujantis LR Aplinkos ministro įsakymu vandens telkinių šienavimai yra galimi nuo liepos 1 d.

Ant Šešupės upės dugno esantys įsišakniję augalai yra šalinami juos pjaunant, bet tuo pačiu elgiamasi atsakingai, kadangi siekiama nepažeisti upės dugno. Dažniausiai makrofitų (augantys augalai) augimo intensyvumas priklauso nuo vandens ir deguonies lygio upėje, tačiau šiais metais neįprastų pakitimų nepastebima. Nupjaunami augalai yra išimami iš upės ir jų tvarkymu rūpinasi UAB „Marijampolės švara“.

Šienavimo darbus atliekanti UAB „Marijampolės švara“ planuoja, jog šienavimo darbai neturėtų užsitęsti ir bus baigti dar iki kitos savaitės.

Šešupės upė šienaujama nuo senosios užtvankos iki Pašešupio parko.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}